P.T.T. in actie bij Halsteren gekomen, sneeuwde het behoorlijk <en er stond veel wind. Bij het station werd fluks een tent in gereedheid gebracht. Allengs werd hier een geheel tentenkamp op geslagen door de mannen die nog niet waren ingezet. Eén groep was al direct aangewezen om de evacué's van de schepen te halen, die regelmatig binnen kwamen. Evacué's waren er in groten getale. Met hun bagage. Zij werden met hun hebben en houden in autobussen geladen om over ons land te worden verdeeld. Middelerwijl was er reeds een noodpost ingericht voor de gewonden en zieken. Ook in de keuken tent heerste een grote bedrijvigheid. Overal werd gezwoegd om alles goed te doen marcheren. Er waren zovele pro blemen die om directe oplossing vroegen. Zo was er b.v. op de noodpost geen water, terwijl er juist veel water, gekookt zowel als ongekookt, nodig was. In de keukentent moesten de porties eten aan de lopende band worden uitgereikt, mitsgaders manden vol broodjes en stro men koffie. Het was een continubedrijf, want de drommen vluchtelingen volgden elkander zonder onderbreking op van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Van slapen kwam niet veel. Zo nu en dan was er gelegenheid een half uur rust te nemen in een tent. De volgende nachten ge schiedde zulks op een zolder, maar overal was het koud en nat. Als men 's nachts wacht had, schoot de rust er bij in. Het tentenkamp moest ook bewaakt worden. Maar bij het zien van zóveel ellende voelt men geen moeheid. Dat komt pas later. Als iemand enige dagen te midden van al die narigheid heeft door gebracht en al die weeklanken heeft aan gehoord, strekt het tot voldoening, dat vele slachtoffers konden worden geholpen om hun eerste nood te boven te komen. W. de Koning 12

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 7