Het bovenstaande is maar een summiere ver melding van wat er vanaf 1 Februari werd ver richt, maar het Hoofdbestuur meende toch, dat al onze leden, temeer omdat onze persberichten de eerste dagen niet werden gelanceerd, enigszins op de hoogte moesten worden gebracht. Wij staan voer een zeer zware taak, maar wij zullen met man on macht proberen om er onder omstandigheden voor de dieren in nood van te maken wat er van te maken valt. Wij willen besluiten met de opmerking, dat de gehechtheid van mens en dier treffend in deze zo moeilijke dagen tot uiting komt. Het meren deel van de evacué's brengt huisdieren mee. In tegenstelling met de veestapel, die veelal jam merlijk verdronk, vonden honden en poezen en ander kleine huisdieren met hun meester de weg naar de veiligheid. De Telegraaf meldde, dat Donderdag j.l. een hefschroefvliegtuig een eigenaar met een poes van hel dak haalde. Het dier was zijn enige bezit. Hij zou het voor geen geld willen missen. En een meisje uit Zierikzee, dat met haar poes in de arm in veilige haven binnenkwam, vroeg het eerst: „Heeft U ook melk voor de poes?" In stampvolle treinen, die de evacué's naar hun nieuwe bestem ming brengen, zijn veel huisdieren. Mensen en dieren met onbekende bestemming. Mensen en dieren die elkaar in deze dagen zo goed begrijpen. Nu voor de gebieden, die van de wal af met auto's te bereiken zijn, de opname en doorvoer is georganiseerd en de mogelijkheid naar voren komt om met boten te gaan werken, zullen wij trachten ten spoedigste ook de eilanden te be reiken. 's-Gravenhage, 7 Februari 1953. Een greep uit de nagekomen berichten De Prov. Griffie Zuid-Holland, van wie wij vai meet af aan een medewerking ondervinden, wel ke boven alle lof verheven is en wij noemen daar bij gaarne in één adem de R.V.D. Reg.-voorlich tingsdienst)heeft o.m. een journalist van een groot dagblad onze „Korte Berichten", welke ook de afdelingssecretariaten onzer vereniging elke dag ontvangen, ter inzage gegeven. Daarbij werd gewezen op het hoogst belangrijke werk, dat onze vereniging thans in de noodgebieden ver richt „Een klinkend artikel van Dierenbescher ming moet worden gepubliceerd". Desgevraagd hebben wij gaarne aan de journalist per telefoon enkele mededelingen verstrekt. De journalist was ervan overtuigd, dat in het begin van de ramp Dierenbescherming in de pers wel op de achtergrond was geraakt, maar het kon mis schien niet anders. Staaltje van wondersnelle hulpverlening door middel van de E.V.D. Zondagmorgen 8 Febr. meldde een inspecteur, dat hij in Stampersgat 26 koeien en 2 paarden had aangetroffen, die ten dode waren opgeschre ven: geen zoet water. Ons bureau stelde zich in verbinding met de R.V.D. en binnen 3 kwartier ontving het een bericht, dat 2000 liter zoet water ter plaatse was gebracht per vliegtuig. Ook zou den verder maatregelen worden genomen, event, evacuatie. Prachtige medewerking van vele Politie ambtenaren (één uit honderd voorbeelden) Een jongen te 's-Gravendeel smeekte onze hoofdinspecteur om hulp om zijn konijnen te voe ren, in een hok veraf in het water. De dieren, die in de bovenétage van het hok nog boven water zaten, waren in leven gebleven. Personen zonder uniform mogen zich echter niet in bootjes over het watervlak begeven. Onmiddellijk werd op verzoek van de hoofdinspecteur een politieamb tenaar aangewezen, die met het kereltje in een bootje stapte Attentiesein! Verwijzend naar onze „Korte Berichten", nr 55 en 61, verzoeken wij onze afdelingen, die asyls hebben en particuliere asyls, een zeer nauwkeu rige administratie te voeren t.a.v. van de binnen gebrachte dieren. Reeds nu keren getroffenen naar hun woonplaats terug en zij nemen dan veelal graag him huisdieren mee. Bijzondere at tentie ook voor dit belang! Verzoek Zonder onvriendelijk te zijn, verzoeken wij om over dit Bulletin niet, dan alleen in zeer nood zakelijke gevallen, te corresponderen met ons bu reau. Nu gaat vóór alles: HET REDDEN EN VERPLEGEN VAN DIEREN, zodat er weinig of geen tijd voor correspondentie kan worden vrijgemaakt. Héél véél dank aan allen, die op welke wijze ook, hielpen en nog zullen helpen. In de nood leert men zijn vrienden (dierenvrienden!) kennen! Om te onthouden: Hdbl. 9-2-'53: Uit een onderhoud dat de ver slaggeefster vanmorgen in Den Haag had met de hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, dr C. Banning: „Het is absoluut niet nodig huisdieren als bijv. „honden, die aan kadavers hebben gelikt, af te „maken; zij leveren geen gevaar op voor de ge wondheid en men zou het aantal kadavers alleen „maar vermeerderen". 4

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 3