2 Vanaf Maandagmorgen zijn elke dag reddings ploegen uitgegaan, waarbij de Rotterdamse afde ling, onder leiding van de hoofdinspecteur, on schatbare diensten bewees. Vele honderden klei ne huisdieren (honden, konijnen, katten, kippen, vogels, enz.) werden eerst aan het dichtstbijzijn de dierenasyl te Dordrecht (mevr. v. Twist-Hars- hagen) bezorgd en van daar uit gedistribueerd naar het Utrechtse dierenasyl en vervolgens ook naar Delft, Gouda, Den Haag, Haarlem, enz. Za terdag 7 Febr. j.l. gingen 4 ploegen tegelijk uit van „40", bestaande uit dierenbeschermers, in specteurs en asylpersoneel. De Prov. Griffie in Zuid-Holland staat geheel achter onze acties en gaf voor onze inspecteurs toegangsbewijzen in de rampgebieden. Persberichten werden gelanceerd, maar door de overstelpende drukte zijn deze blijkbaar niet tijdig gepubliceerd, zodat wij besloten om per ad vertentie in 8 grote bladen bekend te maken, dat wij full-speed bezig zijn om hulp te verlenen. Tot recht begrip diene, dat Zondag 1 Februari de radio nog een bericht doorgaf; 6 en 7 Februari gaf de Keg. Voorlichtingsdienst onze radio-be richten door. Verzoeken zijn uitgegaan naar bezitters van auto's en vrachtauto's om deze ter beschikking te stellen, eventueel met manden en kisten (b.v. mevr. Lam, te Alphen a.d. Rijn)Dierenasyls, die htm mensen en materiaal ter beschikking konden stellen (wij noemen onze afd. Haarlem, het die renasyl Polderweg, Amsterdam, dierenasyl Rot terdam en de ADDA-dienst te Amsterdam) ga ven onmiddellijk daadwerkelijk gehoor. Aan de H.B.-leden en aan de secretariaten der afdelingen en daarvoor speciaal in aanmerking komende adressen, werden elke dag vanuit het Bureau „Korte Berichten" gezonden van de werkzaamheden welke waren verricht en de vol gende dag zouden worden voortgezet met telkens nieuwe plannen. De heer Rasch heeft het dierenasyl in Dord recht van daarvoor in aanmerking komende dieren ontlast en naar Utrecht gedirigeerd. Het dierenasyl Dordrecht was het opvangstation. Uiteraard plaatsen wij de dieren het liefst in de meest nabijzijnde omgeving. Wij hebben onmid dellijk ook uit Friesland en Groningen aanbiedin gen ontvangen om dieren op te nemen. E!r zijn al dieren door het dierenasyl te Leeuwarden opge nomen. Klachten over het klakkeloos neerschieten van zwervende huisdieren, zijn onmiddellijk doorge geven naar de betrokken autoriteiten. Het Hoofdbestuur richtte zich telegrafisch tot. Z.K.H. Prins Bernhard met het verzoek zijn sti mulerende medewerking te verlenen om naast de hulp aan mensen, de hulp aan dieren in nood te bevorderen. Antwoord-telegram van Prins Bernhard: 7-2-'53 half twee U kunt op mijn volledige steun in deze rekenen en zal zelf steeds al het mogelijke hieraan doen. Bernhard. De Haagse inspecteur tracht vandaag (7 Fe bruari) over te steken naar Goeree en Overflak- kee om terrein te verkennen. Hij heeft in Abben- broek en Zuidland in samenwerking met de hoofdinspecteur en met de politie ter plaatse zeer goed werk kunnen verrichten en dieren kunnen redden. Vanuit 's-Hertogenbosch kwam bericht, dat aldaar voor het geëvacueerde vee goed gezorgd wordt. In zeer vele gevallen bereikten ons berichten (en de praktijk bewees dat ze juist waren) dat de evacué's vaak hun kleine huisdieren (honden en poezen) mogen meenemen. Zo vonden wij in de Ahoy-hallen te Rotterdam, in de Dierentuin te 's-Gravenhage viervoeters bij hun bazen en vrouwen. En in de K.M.A. te Breda was een speciale kamer voor evacué's met huisdieren, in gericht. Wanneer de poezen tot overlast waren, werden ze tijdelijk in een dierenasyl of bij parti culieren ondergebracht. Aan de afd.besturen werd onmiddellijk geadviseerd om nauwkeurig toe te zien op de plaatsen waar de evacué's in him gemeente aankomen en zich te vergewissen of de aangekomen dieren goed onderdak krijgen. Tevens werd medegedeeld, dat het aanbeveling verdient om in de plaatselijke pers en aan de gebouwen waar de mensen worden onderge bracht, bekendheid te geven aan het secretariaat der afdeling Dierenbescherming. Eten telegram werd aan de voorzitter van de afd. Voorne en Putten gezonden, immers van daar uit kwam geen bericht binnen. Gevraagd werd hoe de toestand is en of wij misschien hulp konden verlenen. Daarop is vandaag, 7 Februari, hoopvol gereageerd. Via het A.N.P. werd opnieuw een perscommu niqué uitgegeven, o.m. houdende het bericht dat onze Vereeniging de beschikking heeft over en kele auto-transportwagens voor kleine huis dieren en enkele personenauto's, alsmede dat onze Vereeniging adressen heeft waar huisdieren ondergebracht kunnen worden en dat zij, zo no dig, gelden ter beschikking stelt voor transport en onderdak en voor de eerste voeding in de noodgebieden. Gebrek aan onderdak behoeft düs geen beletsel te wezen voor het meenemen van dieren waar het de hulpverlening aan mensen niet schaadt, Voor dierenvrienden is er aanlei-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 2