Tenslotte: Verzoek: Thans vrijwilliger bij de locale omroep 'Radio Parkstad te Veendam, heb ik aan de grootste natuurramp die Nederland vijftig jaar geleden trof, tijdens een uitzending op 1 februari j.l.,aandacht besteed en luisteraars in Veendam en omgeving mijn ervaringen verteld. Deze uitzending heeft, naar verluidt, diepe indruk gemaakt. Mijn pogingen, om Zeeuwen, die na de ramp naar Groningen zijn verhuisd, voor de microfoon te halen, mislukten. Hun weigering zal u niet onbekend zijn:Zij zijn er nog steeds van overtuigd - diep gelovig als zij zijn - dat zij toen voor hun zonden zijn gestraft. Over de ramp spreken beschouwen deze mensen ook als een zonde. Als 'amateur-radiomaker' heb ik onlangs, samen met een 'collega', het klankbeeld '43 - '45 gemaakt. Deze vertelt zowei de opkomst en ondergang van Adolf Hitler als die van het Derde Rijk, de Tweede Wereldoorlog, D-Day in Normandië, de ontstaansgeschiedenis van Joden in Groningen en hun uitroeiing, de hongerwinter en de bevrijding. Deze zeven verhaalslijnen hebben we tot een klankbeeld 'gesmeed' en op 4 mei j.l.,ter gelegenheid van de 'Dodenherdenking' uitgezonden.Dit werd als indrukwekkend, huiveringwekkend, enz. ervaren. Plan: Naar aanleiding daarvan hebben wij het plan opgevat, van de watersnoodramp ook een klankbeeld te maken en daarom is deze aanmelding tevens een vriendelijk verzoek aan u. Mocht u, of uw organisatie in het bezit zijn van documentatiemateriaal, wilt u die dan - per omgaande - tijdelijk ter beschikking stellen en mij doen toekomen? Uiteraard zullen wij er omzichtig mee omgaan en uitsluitend informatie gebruiken waarvoor de eige naars toestemming verleenden en deze na gebruik retourneren, indien gewenst. Bij voorbaat dank ik u voor uw bereidwilligheid en beloof u, als dank daarvoor, dit klankbeeld op CD te branden en uw organisatie toe te sturen. In afwachting van uw reactie op m'n aanmelding en vervolgens, verblijf ik inmiddels met vriendelijke groet.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 2