(i Th.A.M. Peters Rozenplantsoen 3 2841 AM Moordrecht Tel: 0182-372753 e-mail: theopeters@hetnet.nl Moordrecht 11 mei 2003 L.S, In de krant las ik dat uw bureau op zoek is naar de hulpverleners van de watersnoodramp 1953. Ik was in die periode in militaire dienst. Onder legernummer; 321114290 diende ik bij het Korps Commandotroepen in Roosendaal. Op zondag 2 februari 1953 kregen wij via de radio te horen dat wij terug moesten naar onze kazernes. Daar aangekomen werden wij direct met legervoertuigen naar het rampgebied gebracht. Bij Steenbergen gingen wij met onze eigen stormschoolboten het water in op weg naar Oud-Vosmeer waar wij mensen die nog in hun huizen (of er op!) zaten in veiligheid moesten brengen. Zo heeft de groep waartoe ik behoorde ook gewerkt in Nieuw-Vosmeer en in Oosterland. De herinneringen liggen nog steeds in het hoofd opgeslagen. Dat merkte ik pas goed toen de voorbereidingen voorde 50-jarige herdenking begonnen. Ik heb er nooit bij stilgestaan wat wij daar gedaan hebben. Wij ervaarden dit als volkomen logisch en zeer goed passen binnen de opleiding die wij bij het korps gehad hebben. Ik kan mij niet herinneren dat ik om alles emotioneel was echter; Toen radio, TV en andere media aandacht begonnen te schenken aan de watersnoodramp van 50 jaar terug kwam ik steeds meer onder de indruk van het hele gebeuren in Zeeland. Tijdens reportages herkende ik gebieden en situaties en een forse emotionele belevenis kwam er bij mij boven. Mijn vrouw en vooral de kinderen wilde de verhalen horen. Hier is geen beginnen aan want ze kijken je aan of je het allemaal zit te verzinnen, ik heb er in het verleden nooit over gepraat. Het heeft volgens mij dan ook geen enkel nut om met andere over je ervaringen te praten, ze geloven je gewoon niet of denken dat je sterk overdrijft. Toen Oosterland in de reportage kwam begon ik spontaan te huilen en niet zomaar een beetje nee, niet meer tot bedaren te brengen! Ik snapte hier eigenlij niets van. Daar zat je dan als sergeant bij de commando's te huilen over je belevenissen. Mijn vrouw kreeg het idee om te contacten met iets of iemand in Oosterland om te vragen of hier aandacht werd besteed aan de herdenking. Nu dat was er wel, via de plaatselijke brandweercommandant kon men zich aanmelden en kreeg dan een uitnodiging om bij de herdenking aanwezig te zijn., aldus geschiedde!

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 1