moesten komen. Ondertussen heb ik de auto uit de schuur gehaald met de bedoeling die alvast naar een hoger gelegen deel richting Oude Weg te brengen om later de mensen weg te brengen. Wie realiseert zich dat het water zo hoog zou komen. De 13-jarige Lauran Vroegop wilde perse mee in de auto. Net toen V>i .-.kitrv, wij de dreef inredenfde dijken. Een muur van water rolde over de auto. We werden uit de auto gespoeld. Ik bleef met m'n jas in het prikkelsdraad hangen, Lauran werd uit m'n armen gesleurd en verdween in de golven. Dat zijn beelden dames en heren die je niet makkelijk vergeet. Ik raakte in een draaikolk, verloor het bewustzijn en werd brakend wakker toen ik tegen het huis aanspoelde. Een deel van de families Vroegop en Van Dijke was bij mijn vrouw en ons drie maanden oud zoontje boven. De rest had blijkbaar het huis niet meer kunnen bereiken. De hele nacht bleven we in onzekerheid, onderwijl hoorden we de hond, die we niet meer konden bereiken in de bijkeuken verdrinken, 's Morgens toen de wind wat was gaan liggen hoorde we roepen uit de schuur. Gelukkig bleek dat de rest boven op het hooi zat. i Die zondagmorgen lag de oude polder er troosteloos bij. We waren totaal geisloeerd door uitgestrekte waterhoeveelheden, er was geen electriciteit, telefoon, geen eten en drinken. Zo zaten we verschrikkelijke uren op zolder te wachten op redding en hulp. We staken kaarsen aan voor een bovenraam om op dorp te laten zien dat er nog leven was en zwaaiden met lakens uit de ramen naar overvliegende vliegtuigen. Maandagmorgen vroeg hoorde we roepen. Een landingsboot met militairen lag stampend op de golven naast het huis. Via een ladder klauterden we in de deinende boot. De reiswieg waarin onze baby lag werd toen de militairen niet durfden door een moedige buurman naar beneden gedragen Nadat we nog op een aardappelhoop waren vastgevaren kwamen we totaal ontredderd aan bij de Oostdijk. Wat het meest bijbleef op dat moment was de

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 3