U.D. 1953 III.4 No. 10723 de lichamen zijn gebleven. De kosten van het opruimen van bunkers, verdedigingswerken e.d. kunnen worden aangemeld bij mijn ambtgenoot van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Nadat een inzicht in de verschil lende categorieën van schaden zal zijn verkregen, zal worden overwogen of, en zo ja, in hoeverre afzonderlijke vergoedingsregelingen moeten worden getroffen. D. VOORSCHOTTEN. Indien de publiekrechtelijke lichamen niet in staat zijn de kosten van het herstel der stormvloedschade te financieren, kunnen zij daarvoor bij het Bureau Financiering Wederopbouw renteloze voorschotten uit 's Rijks kas aanvragen. Verzoeken om toekenning van zodanige voorschotten dienen objectsgewijze bij genoemd bureau te worden ingezonden met gebruikmaking van het bij deze circulaire behorende modelformulier DW. Het is te verwachten, dat voor het onderzoek naar de geleden schade in bepaalde gevallen de medewerking van de Provinciale Waterstaats dienst als adviesinstantie zal moeten worden ingeroepen. Ik vertrouw, dat op de gevraagde medewerking zal mogen worden gerekend. Ter bevordering van een snelle voorschotverlening kan ik mij er mede verenigen, dat de daarvoor in aanmerking komende voorsehotaanvragen door de publiekrechtelijke lichamen niet rechtstreeks, doch via de Provinciale Waterstaatsdienst bij het Bureau Financiering Wederopbouw worden ingezonden, opdat het advies van die dienst terstond kan worden bijgevoegd. Voorsehotaanvragen, uitsluitend betrekking hebbende op het herstel van gronden van publiekrechtelijke lichamen (ontzilting) en op het slibvrij maken en herstel van openbare watergangen kunnen om dezelfde reden worden ingezonden via de provinciale inspecteur van de Rijks dienst voor Landbouwherstel. E. AANGIFTEFORMULIEREN. De bij deze circulaire behorende formulieren zijn gratis verkrijgbaar bij het Bureau Financiering Wederopbouw, Alexanderstraat 15 te 's-Gravenhage (telefoon 180027). Desgewenst kunnen ook meer exem plaren van deze circulaire ter beschikking worden gesteld. Ik zal het ten slotte op prijs stellen, indien Uw College het boven staande ter kennis van de belanghebbende lichamen in Uw gewest zou willen brengen. De Minister van Financiën, VAN DE KIEFT. 4 (vervolg zi© bladz. 5) 17.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 83