1953 /-v III.4 No. 10723 De mogelijkheid bestaat, dat door de zorg van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening tegemoetkomingen zullen worden verleend in de boven het herstel in de oorspronkelijke toestand uitgaande kosten van het herstel van openbare watergangen in de getroffen landbouwgebieden binnen de begrenzing. C. SCHADE-AANGIFTE. Het is van grote betekenis, dat zo spoedig mogelijk een overzicht wordt verkregen van de geleden schade en van de met het herstel gemoeide bedragen. In verband daarmede en ten einde de voorschotverlening op gang te brengen volgen hieronder enkele voorlopige richtlijnen, welke voor zover de omstandigheden zulks toelaten in acht dienen te worden genomen. 1. Aangifte van schade aan goederen. De publiekrechtelijke lichamen in de zin der Wet Financiering Wederopbouw Publiekrechtelijke Lichamen, die stormvloedschade hebben geleden aan de onder A bedoelde hoofd- en buitenwaterkeringen of aan andere voor de uitoefening van hun taak noodzakelijke goederen, dienen die schade objectsgewijze, vergezeld van een uitvoerig gespecificeerd schaderapport en voorzien van een toelichting, zo spoedig mogelijk aan te melden bij het Bureau Financiering Wederopbouw van mijn Departement, met gebruikmaking van het bij deze circulaire behorende model-formulier BW, voor zover het schade aan onroerend goed betreft, en met gebruikmaking van formulier CW, voor zover het schade aan roerend goed betreft. 2. Aangifte van schaden niet zijnde schade aan goederen. De onder 1 bedoelde lichamen wordt in overweging gegeven de uit de stormvloed voortgevloeide schaden, geen schade aan goederen zijnde, eveneens zo spoedig mogelijk afzonderlijk of groepsgewijze en zoveel mogelijk gespecificeerd bij genoemd bureau aan te melden, opdat een inzicht kan worden verkregen in de verschillende categorieën van schade. Hierbij wordt b.v. gedacht aan de kosten van reddingswerkzaamheden, van schadebeperkende maatregelen, van kosten van droogmaling, van berging van lijken, van opruiming van cadavers en afvoer van goederen, van levering van geneesmiddelen, voedingsmiddelen, water, veevoeder, brandstoffen, enz. Het vorenstaande geldt niet voor de kosten van het opruimen van door de Duitsers gebouwde bunkers, verdedigingswerken e.d., doch wel voor de kosten van andere opruimingswerkzaamheden, die ten laste van 3 17.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 82