U.D. 1953 Trfc III.4 No. 10723 het Rijk en gedeeltelijk door de lagere publiekrechtelijke lichamen zal worden uitgevoerd. De kosten van het herstel in de oorspronkelijke toestand van deze waterkeringen zullen volledig voor rekening van het Rijk worden genomen. Voor zover het Rijk zelf zich de zorg voor het herstel aantrekt, zullen de kosten van het herstel in de oorspronkelijke toestand rechtstreeks ten laste van de Rijksbegroting (Ministerie va.n Verkeer en Waterstaat) worden gebracht. Voor zover de lagere publiek rechtelijke lichamen het herstel verzorgen, zullen bedoelde kosten na vaststelling door mijn ambtgenoot van Verkeer en Waterstaat van Rijkswege worden vergoed door de bemoeiingen van het Bureau Finan ciering Wederopbouw. De boven de kosten van het herstel in de oor spronkelijke toestand uitgaande kosten zullen voor rekening van de lichamen komen c.q. blijven, bij welke de dijken in beheer zijn. Een aftrek wegens nieuw voor oud zal ten aanzien van de hoofd- en buiten waterkeringen niet worden toegepast. Verder zal de mogelijkheid bestaan, dat in bijzondere gevallen ten laste van de Rijksbegroting (Ministerie van Verkeer en Waterstaat) een tegemoetkoming kan worden verleend in de kosten, welke uitgaan boven het herstel in de oorspronke lijke toestand, indien mijn ambtgenoot van Verkeer en Waterstaat met de plannen instemt. Voorts ligt het in de bedoeling de mogelijkheid te openen om, ingeval buiten het omschreven gebied belangrijke storm- vloedsehade aan hoofd- en buitenwaterkeringen is geleden, de regeling ook op dat geval van toepassing te doen zijn. B. SCHADE AAN ANDERE OBJECTEN. Voor wat de stormvloedschade betreft, welke aan andere objecten dan hoofd- en buitenwaterkeringen is toegebracht, wordt er van uitgegaan, dat deze steeds door de zorg van het desbetreffende publiekrechtelijke lichaam zelf wordt hersteld. Het ligt in de bedoeling te bevorderen, dat de publiekrechtelijke lichamen en de met een publiekrechtelijk lichaam gelijkgestelde lichamen van Rijkswege een vergoeding zullen ontvangen van de kosten van het herstel in de oorspronkelijke toestand, indien de schade is toegebracht aan goederen, die voor de uitoefening van de taak dier lichamen nood zakelijk zijn. Hier zal eventueel een aftrek wegens „nieuw voor oud" van maximaal 25 worden toegepast. De Regering stelt zich voor in de desbetreffende wettelijke regeling een definitie van het begrip storm vloedschade op té nemen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Regering thans heeft besloten om de draagkracht van de lagere publiekrechtelijke lichamen niet bij de vergoedingsregeling te betrekken. 2 17.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 81