O.B. 1953 T» III.4 No. 10519 aan welke oorlogsschade is toegebracht, met dien verstande, dat op die kosten in mindering komen a. ingeval van aankoop, stichting of verandering: de geschatte verkoop waarde van hetgeen is aangekocht, gesticht of tot verandering is aangebracht bij het einde van het tijdelijk gebruik; b. ingeval van huur: de als gevolg' van de toegebrachte oorlogsschade weggevallen vaste lasten, welke op de beschadigde onroerende goederen .naar schatting "zouden hebben gedrukt over de periode van het tijdelijk gebruik van hetgeen is gehuurd, indien geen oorlogs schade zou zijn toegebracht. Artikel 3. Voor de toepassing van deze beschikking wordt het tijdelijk gebruik, bedoeld in het vorige artikel, uiterlijk 5 Mei 1955 geacht te zijn beëindigd. Artikel 4. 1. De verzoeken tot toekenning van de in artikel 1 bedoelde vergoedingen moeten worden gedaan niet gebruikmaking van een formulier van het bij deze beschikking behorende model1) en onder overlegging van de op de kosten betrekking hebbende betalingsbewijzen of gewaarmerkte afschriften daarvan. 2. Aangiften van schade en verzoeken tot toekenning van vergoo dingen, bijdragen of renteloze voorschotten ter zake van de in de vorige artikelen bedoelde kosten, welke vóór het in werking treden van deze beschikking zijn gedaan en als zodanig door het Bureau Financiering Wederopbouw van het Ministerie van Financiën zijn geregistreerd, dan wel in behandeling genomen, worden aangemerkt als verzoeken, bedoeld in het vorige lid. Artikel 5. Do verzoeken, bedoeld in artikel 4, eerste lid, moeten worden gedaan vóór 1 Juli 1953, dan wel, ingeval het tijdelijk gebruik, bedoeld in artikel 2, na 31 December 1952 is beëindigd, binnen zes maanden na de beëindiging. Artikel 6. Deze beschikking, welke kan worden aangehaald als „Zestiende Uit voeringsbeschikking Wet Financiering Wederopbouw Publiekrechtelijke Lichamen", treedt in werking op de dag na die van haar bekendmaking in de Nederlandse Staatscourant. De Minister van Financiën, VAN DE KIEFT. Zie hierna. 2 (vervolg zie bladz. 3) 23.1.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 74