1951 y—V -g-% 111*4 U.I5. No. 9242 Indien men reeds de definitieve cijfers van de kosten van herbouw of herstel ter beschikking heeft ligt het uiteraard voor de hand, dat deze worden opgegeven. Zoals U bekend zullen de algemene kosten (waaronder zijn te verstaan die kosten, welke niet rechtstreeks, maar door middel van omslag percentages ten last.e van de uitgevoerde werken plegen te worden gebracht) niet via bepaalde normen worden vergoed, doch op declaratie. In de schadeaangiften zal dus een bedrag wegens algemene opslag moeten worden- geraamd. Nauwkeurige berekening daarvan kan ook hier achter wege blijven. In het algemeen gesproken verdient het aanbeveling de algemene kosten zoveel mogelijk rechtstreeks te boeken op de objecten waarop zij behoren tedrukken. In het bijzonder achten wij dit in de gegeven omstandigheden van belang voor die gemeenten, die niet over een dienst vau gemeentewerken beschikken. Wij zouden deze gemeenten dan ook in overweging willen geven de uitgaven zoveel mogelijk direct tc boeken op de betrokken objecten. Wij denken in dit verband aan de kosten van het maken van tekeningen, het salaris of een deel daarvan van opzichters, enz., of meer algemeen gezegd, alle uitgaven die bij een dienst van gemeentewerken als algemene kosten plegen te worden beschouwd. De schade-aangiften moeten per object worden ingediend, hetgeen impliceert, dat ook de algemene kosten per object dienen te worden geraamd. Omtrent de wijze waarop de omslagpercentages moeten worden berekend zijn geen aanwijzingen gegeven. Dit was uiteraard, gelet op de uiteenlopende methoden die plegen te worden toegepast, ook niet mogelijk. Wij nemen aan, dat te zijner tijd bij het indienen der declaraties door het bureau F.W.P.L. van het Ministerie van Financiën wel zal worden nagegaan in hoeverre de berekende omslagpercentages aanvaard baar zijn. Wanneer de gemeenten derden hebben ingeschakeld, bijv. ingenieurs- en architectenbureaux, dan sluit zulks niet uit, dat de gemeenten daar naast ook nog andere daarmede verband houdende kosten hebben gemaakt. De kosten van het vervaardigen van tekeningen plegen om een voorbeeld te noemen door deze bureaux afzonderlijk in rekening te worden gebracht. Ook is het denkbaar dat de gemeenten voor niet in eigen beheer uitgevoerde werken kosten van toezicht hebben moeten maken. Dergelijke en andere kosten zullen, naar wij vertrouwen, even eens voor vergoeding in aanmerking komen. Omtrent de kosten van puinruimen en de hierop drukkende algemene kosten kunnen wij geen nadere mededelingen doen. Wij verwachten, dat 18.12.1951 3

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 48