U.K. 1953 Tfc XVII.9.3 No. 11372 derde alinea van punt A, sub 1, van het rondschrijven van 30 Juni 1953, no. 7483-1), weer als normal© verzekerden worden aangemerkt, dienen vooralsnog te worden geboekt op de afzonderlijke rekening „Kosten geregistreerden". Verzekerden, voor wie de kosten op deze rekening worden geboekt, dient men niet op te nemen in de opgaven op de formulieren nos. 04, 11 en 12. 2. De geregistreerden worden in drie categorieën verdeeld: a. geëvacueerde verplicht-verzekerden, b. geëvacueerden en gesteunden, die,, blijkens een hun door de gemeente van verblijf verstrekte kaart, in aanmerking komen voor vergoeding van de kosten van een vrijwillige ziekenfondsverzekering krachtens de Regeling Hulpverlening Oorlogsslachtoffers (19401945), e. overige geëvacueerden, niet gesteunden, die, gelet op de geldende weistandsgrens, voor een vrijwillige verzekering in aanmerking komen. 3. Slechts bij de fondsen geregistreerden zullen (met ingang van de datum van registratie, indien deze na 4 October valt) voor ziekenfonds- rekening recht op verstrekkingen kunnen doen gelden en wel uitsluitend op die verstrekkingen, welke de normale ziekenfondsverzekering kent. Dit houdt dus onder meer in, dat zij voor sommige verstrekkingen zelf de normale bijbetalingen zullen moeten doen en dat voor opneming in een ziekenhuis een medische indicatie zal zijn vereist. Behoudens in uitzonderingsgevallen kunnen geëvacueerden, bedoeld onder 2, e, zich ,na 4 October a.s. niet meer laten registreren. Aan de medewerkers is verzocht slechts die geëvacueerden genees kundige verzorging voor ziekenfondsrekening' te verlenen, die vóór de behandeling aantonen, dat ze bij een ziekenfonds zijn geregistreerd. 4. De gemeenten zullen de vergoedingen voor de premies, bedoeld in 2, onder b, ook na 3 October a.s. niet rechtstreeks aan gesteunden uitbetalen. De premiebedragen voor de periode na 3 October zullen te zijner tijd rechtstreeks tussen het Ministerie van Maatschappelijk Werk en het Vereveningsfonds worden verrekend. De ziekenfondsen wordt verzocht nog niet met de gemeenten, welke de premie over de periode tot 4 April reserveerden, in contact te treden over de verrekening daarvan. Overleg over de1 vraag, hoe die verrekening het best kan geschieden, vindt nog plaats met het Ministerie van Maatschappelijk Werk en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. i) Zie X VI 1.9.3, no. 11085/1953. 2 13.10.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 472