U.K. 1953 /-v -r» XVII.9.3 No. 11085 welke ten behoeve van deze verzekerden worden gemaakt, dienen te worden gehoekt op de afzonderlijke rekening „Kosten gereg'istreerden". 2. De geregistreerden worden in drie categorieën verdeeld: a. geëvacueerde verplicht-verzekerden, b. geëvacueerden en gesteunden, die, blijkens een hun door de gemeente van verblijf verstrekte kaart, in aanmerking komen voor vergoeding van de kosten van een vrijwillige ziekenfondsverzekering krachtens de Regeling Hulpverlening Oorlogsslachtoffers 19401945, c. overige geëvacueerden, niet gesteunden, die, gelet op de geldende weistandsgrens, voor een vrijwillige verzekering in aanmerking komen. 3. Slechts bij de fondsen geregistreerden zullen met ingang var} gemelde datum, c.q. met ingang va,n de datirm van registratie, indien deze na 5 Juli valt, voor ziekenfondsrekening recht op verstrekkingen kunnen doen gelden en wel uitsluitend op die verstrekkingen, welke de normale ziekenfondsverzekering kent. Dit houdt dus onder meer in, dat zij voor sommige verstrekkingen zelf de normale bijbetalingen zullen moeten doen en dat voor opneming in een ziekenhuis een medische indicatie zal zijn vereist. Behoudens in uitzonderingsgevallen kunnen geëvacueerden, bedoeld onder 2, c, zich na 5 Juli a.s. niet meer laten registreren. Aan de medewerkers is verzocht slechts die geëvacueerden genees kundige verzorging voor ziekenfondsrekening te verlenen, die vóór de behandeling aantonen, dat ze bij een ziekenfonds zijn geregistreerd. 4. De gemeenten zullen de vergoedingen voor de premies, bedoeld in 2, onder b, ook na 4 Juli a.s. niet rechtstreeks aan gesteunden uit betalen. De premiebedragen voor de periode na 4 Juli zullen te zijner tijd rechtstreeks tussen het Ministerie van Maatschappelijk Werk en het Vereveningsfonds worden verrekend. De ziekenfondsen wordt verzocht ,nog niet met de gemeenten, welke de premie over de periode tot 4 April reserveerden, in contact te treden over de verrekening daarvan. Overleg over de vraag, hoe die verrekening het best kan geschieden, vindt nog plaats met het Ministerie van Maatschappelijk Werk en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Van de personen, behorende tot de groep, bedoeld onder 2, c, dienen de ziekenfondsen ook na 4 Juli zelf de gebruikelijke premie voor de vrijwillige verzekering te incasseren. Deze premie dient uiteraard ook afzonderlijk te worden geadministreerd. 2 7.7.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 468