U.D. 1953 T» XVII.9.3 No. 10789 Van do personen, behorende tot de groep, bedoeld onder 2, c, dienen de ziekenfondsen na 4 April zelf de gebruikelijke premie voor d'e vrijwillige verzekering te incasseren. Deze premie dient uiteraard: ook afzonderlijk te worden geadmini streerd. D. Honorering medewerkers. Zowel ten aanzien van de honorering- van de medewerkers uit de getroffen' gebieden, als ten aanzien van de honorering van medewerkers voor hulp verleend aan bij de fondsen geregistreerde geëvacueerden, blijven de eerder gegeven richtlijnen ook na 4 April van kracht,, met dien verstande a. dat aan de huisartsen en apothekers uit de getroffen gebieden, ongeacht of zij geëvacueerd zijn of niet, ^ver het 2e kwartaal 1953 aan abonnementshonoraria ten minste worden uitbetaald de honoraria, welke zouden zijn uitbetaald op basis v,an de zielenstanden van 31 Januari 1953; b. dat aan de apothekers, bedoeld onder a, over het 2e kwartaal 1953 bovendien wordt uitbetaald het bedrag, dat ontstaat door van bet over het 2e kwartaal 1952 voor afleveringskosten gedeclareerde bedrag af te trekken het bedrag, dat over het 2e kwartaal 1953 aan afleveringskosten wordt gedeclareerd; c. dat aan specialisten, vroedvrouwen en heilgymnasten-masseurs uit de getroffen gebieden, ongeacht of zij geëvacueerd zijn of niet, worden uitbetaald 1. de declaraties over het 2e kwartaal 1953, ien 2. een bedf'ag, dat ontstaat door het onder 1 bedoelde bedrag af te trekken van bet over het 2e kwartaal 1952 gedeclareerde bedrag. Voor geneeskundige hulp, na 4 April aan de geregistreerde geëvacueer den verleend, blijven de medewerkers van de fondsen, waarbij de geëvacueerden zijn geregistreerd, dus een honorarium per verrichting ontvangen, zoals is omschreven in de circulaires van 13 en 17 Februari 1953, met dien verstande, dat voor verleende tandbeelkundige hulp de bijbetalingen door die geëvacueerden rechtstreeks aan de tandartsen dienen te geschieden. Deze richtlijnen gelden voor een periode van 3 maanden, tenzij veranderde omstandigheden het noodzakelijk of wenselijk maken hierin een wijziging aan .te brengen. De Voorzitter van de Ziekenfondsraad, A. H. W. HACKE. 3.4.1953 3

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 466