(J.D. 1953 T» XVII.9.3 No. 10789 indien deze ma 5 April Valt, voor ziekenfondsrekening recht op verstrekkingen kunnen doen gelden em wel uitsluitend op die verstrekkingen, welke de normale ziekenfondsverzekering kent. Dit houdt dus onder meer in, dat zij voor sommige verstrekkingen zelf de normale bijbetalingen zullen moeten doen ie:n diat voor opneming in een ziekenhuis een medische indicatie zal zijn. vereist. Aan de medewerkers is of zal worden verzocht slechts die geëvacueer- den geneeskundige verzorging voor ziekenfondsrekening tie verlenen, die vóór de behandeling aantonen, dat ze bij een ziekenfonds zijn geregistreerd. Bij wijze van overgangsregeling kunnen de ziekenfondsen de kosten voor geëvacneerden, die onder vigueur van de voorlopige richtlijnen in een ziekenhuis werden opgenomen op sociale indicatie, e:n die na 4 April nog in het ziekenhuis moeten blijven, voor hun rekening blijven nemen, echter tot ten hoogste 42 dagen na de dag der opneming. Dit laatste geldt ook ten aanzien van hen, die werden opgenomen op medische indicatie en die na 4 April nog verder in ^e,n ziekenhuis moeten worden verpleegd. De kosten van prothetische hulp, welke na 5 April wordt beëindigd doch waarvoor de machtiging vóór die: datum is aangevraagd, kunnen volledig' dus zonder bijbetaling van: die geëvacueerden door de ziekenfondsen worden betaald. Zo spoedig mogelijk zal U worden medegedeeld in hoeverre de kosten van samatoriumvierpleging voor geëvacueerden, die op sociale indicatie werden opgenomen of die voor de evacuatie niet bij een Algemeen Ziekenfonds verzekerd waren, ten laste van de ziekenfondsverzekering komen. 4. Aan de gemeenten zal worden gevraagd de vergoedingen voor de premies, bedoeld in 2, onder ib, ook na 4 April niet rechtstreeks aan geëvacueerden uit te betalen. Overleg met het Ministerie van Maat schappelijk Werk heeft tot gevolg gehad1, dat die premiebedragen voor de periode na 4 April te zijner tijd rechtstreeks tussen dat Ministerie en het Yereveningsfonds zullen worden verrekend. De ziekenfondsen wordt verzocht nog niet met de gemeenten, welke de premie over de periode tot 4 April reserveerden, in contact te treden over de verrekening daarvan.. Overleg over de vraag, hoe die verrekening het beste kan geschieden, vindt nog plaats met het Ministerie van Maatschappelijk Werk en de Vereniging van Neder landse Gemeenten. 2 3.4.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 465