0.x>. 1953 Ti XVH.9.3 No. 10600 voor de vrijwillige verzekering wordt alsdan door de gemeente,, welke do bovenbedoelde geldelijke uitkering verstrekt, gerestitueerd. Mocht na verloop van tijd blijken, dat deze vrijwillig-verzekerdén als verplicht-verzekerden hadden kunnen worden ingeschreven, dan kan aan de betrokken gemeente de voor de vrijwillige verzekering betaalde premie ten laste van de verplichte verzekering worden gerestitueerd. In overeenstemming met het gevoelen van de Ziekenfondsraad en voor zoveel nodig verzoek ik U hen, die zich als vrij willig-verzekerde aan melden, met direct ingaande rechten en zonder beperkende voorwaarden tot de ziekenfondsverzekering toe te laten. De Raad is bovendien van oordeel, dat, voorlopig voor een overgangs termijn van drie maanden, de ziekenfondsen alle bij hen ingeschreven geëvacueerden een zo ruim mogelijke geneeskundige verzorging dienen te garanderen, met name kunnen opnemingen in ziekenhuizen op grond van sociale indicatie voor rekening van de fondsen geschieden. Indien een dergelijke verzekerde voor een verstrekking een bijbetaling zou moeten doen, verzoek ik U die bijbetalingen voor Uw rekening' te nemen. In verband met het bovenstaande is het gewenst, dat de fondsen deze groep van verzekerden met de hun verstrekte hulp apart administreren. De kosten voor de vrijwillige verzekering welke niet uit de premie opbrengst van deze groep kunnen worden bestreden, kunnen ten laste van de verplichte verzekering worden gebracht. De Voorzitter van de Ziekenfondsraad, Dr. Ir. A. H. W. HACKE. 2 13.2.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 455