1950 -tb XVH.3.2 No. 7773 2. Deze regeling is niet van toepassing op hem en evenmin op het gezin van hem, a. die op grond van zijn on-Nederlands gedrag de Nederlandse nationaliteit heeft verloren; (Geacht kan worden zijn Nederlanderschap te hebben verloren hij, die vrijwillig in dienst is getreden van het Duitse Leger, de Waffen S.S., het Legioen Nederland, Landwacht (Landstorm) Nederland, opgericht bij verordening van 11 Maart 1913, no. 24 1), de Kriegsmarine, het N.S.K.K., de Organisation Todt, de Wacht- und Schutzdienst en de Deutschen Reichsarbeitsdienst en voorts hij, die in Duitse civiele Staatsdienst is getreden, dan wel toegetreden is tot de Ordnungspolizei, de Sieherheits- polizei, de Sicherheitsdienst, of wel werkzaamheden heeft verricht voor de bureaux van de Rijkscommissaris.) b. die tijdens de bezetting van ontrouw aan het Koninkrijk heeft doen- blijken en ten gevolge daarvan rechtens van zijn vrijheid is beroofd, gedurende de tijd van zijn detentie; c. die een nationaliteit bezit, welke tijdens de bezetting als vijandelijk gold of, hoewel statenloos zijnde, voordien deze nationaliteit bezat, met uitzondering van hem, die statenloos werd op grond van afkomst (ras) of houding ten opzichte van het regime; d. die, al dan niet als gevolg van eigen schuld, het slachtoffer is geworden van een ongeval met een Duits of geallieerd militair, voertuig, indien dit ongeval kennelijk gerekend kan worden te behoren tot de categorie gewone verkeersongevallen; e. die behoort tot de militaire oorlogsslachtoffers en als zodanig pensioen ontvangt ten laste van het Ministerie van Oorlog of Marine; f. die behoort tot de- zeelieden-oorlogsslachtoffers en als zodanig pensioen ontvangt ten laste van het Ministerie van Verkeer en Water staat (Directoraat-Generaal van Scheepvaart) g. die een pensioen geniet krachtens het bepaalde in de Wet buiten gewoon pensioen 19401945, Staatsblad 1947, no. H 3132), behoudens ten aanzien van bijzondere voorzieningen, indien de noodzakelijkheid tot het treffen van die voorzieningen een gevolg is van de oorlog, de oorlogs omstandigheden dan wel handelingen of maatregelen van de bezetter. 3. Deze regeling is eveneens niet van toepassing op hem, die verblijft in een inrichting, gezinsoord of internaat van de Dienst. 1) Zie XVH.H0, nos. 11039, 12'004 en 12044/1943.. 2) Zie XVTI.12..3, no. 366i2/1947. 16 12.9.1950

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 446