(J.D. 1950 -ra XYII.3.2 No. 7773 XII. BEVOEGDHEID TOT HET NEMEN VAN BESLISSINGEN. Ten aanzien van uitkeringen en voorzieningen genoemd onder hoofd stuk V en VI berust de bevoegdheid tot het nemen van een beslissing bij het uitvoerend orgaan. Ten aanzien van voorzieningen genoemd onder hoofdstuk VII beslist de Minister op voorstel van de Directeur met dien verstande, dat het uitvoerend orgaan zelfstandig een beslissing kan nemen voor Wat betreft voorzieningen genoemd onder a, b, c voor ten hoogste een tijdsduur van drie maanden en d voor zover het betreft vergoeding voor reis- en eventuele verblijfskosten zulks met inachtneming van de navolgende richtlijnen. Richtlijnen in zake bijzondere voorzieningen. Bij beoordeling of en in hoeverre een tegemoetkoming van Rijkswege in deze gevallen kan worden verleend, dient de financiële positie van het gehele gezin in aanmerking te worden genomen, waarbij ten aanzien van de gevallen bedoeld onder bi voor zover het betreft verpleeg- kosten en c, ter bepaling van de te vorderen bijdrage, rekening ware te houden met het bepaalde in hoofdstuk II van de „Normen voor onderhoudsplicht en verhaal", samengesteld door een Commissie van de Vereniging van Leiders van Openbare Diensten en Instellingen voor sociale zorg. Vergoedingen ter gehele of gedeeltelijke dekking van begrafeniskosten. Voor vergoeding komen slechts in aanmerking de eigenlijke begrafenis kosten, derhalve niet zogenaamde bijkomende kosten als uitgaven voor koffiemaaltijd, bloemen, rouwcirculaires en advertenties. Op de eigenlijke begrafeniskosten dienen, alvorens tot vaststelling van het bedrag, hetwelk voor vergoeding in aanmerking komt en welke vergoeding ten hoogste 250,kan bedragen, wordt overgegaan, in mindering te worden gebracht alle uitkeringen bij overlijden (uitkeringen van begrafenisfondsen, levensverzekeringen, Raad van Arbeid e.d.) met dien verstande, dat 50 van deze uitkeringen tot een maximum van 100,in totaal buiten beschouwing kan worden gelaten. Vergoedingen ter tegemoetkoming in niet door ziekte- of ziekenhuis verzekering gedekte uitgaven in verband met lichamelijke of geestelijke gesteldheid. In aanmerking voor vergoeding komen kosten voor geneeskundige behandeling en verpleging, massage, versterkende middelen, noodzakelijk 13 12.9.1950

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 443