O.B. 1950 /"v "iï"S XVII.3.2 No. 7773 worden verstrekt als aangegeven in de Ziektewet bij bevalling, indien, waren de oorlogsomstandigheden niet opgetreden, wettelijke aanspraak op deze uitkering zou bestaan. VII. BIJZONDERE VOORZIENINGEN. Aan oorlogsslachtoffers kunnen in gevallen, waarbij de noodzakelijk heid tot het treffen van een voorziening een gevolg is van de oorlog, de oorlogsomstandigheden dan wel handelingen of maatregelen van de bezetter, vergoedingen worden verstrekt a. ter gehele of gedeeltelijke dekking van begrafeniskosten; b. ter tegemoetkoming in niet door ziekte- of ziekenhuisverzekering gedekte uitgaven in verband met lichamelijke of geestelijke gestelde heid; c. ter bestrijding van kosten van huishoudelijke hulp bij gehele of gedeeltelijke invaliditeit of ontstentenis van diegene, die gewoonlijk het huishouden voert; d. in andere bijzondere gevallen waaronder scholing, herscholing, omscholing, credietverstrekking, uitgaven ter verkrijging of herkrijging van economische zelfstandigheid, enz. VIII. REPRESSAILLESLACHTOFFERS. Onder repressailleslachtoffers worden verstaan zij, tegen wie de vijand in verband met plaatsgevonden verzets- handelingen bij wijze van vergelding maatregelen heeft getroffen, alsmede degenen, die in gijzeling zijn gesteld, ten gevolge waarvan zij om het leven zijn gekomen of invalide zijn geworden. Uitkeringen ter voorziening in het levensonderhoud aan vorengenoemde personen alsmede aan de nagelaten betrekkingen daarvan worden berekend op de voet van de Wet buitengewoon pensioen 19401945 (Staatsblad 1947, no. H 313) en de daaruit voortvloeiende uitvoerings voorschriften, Boven de hierbedoelde uitkering kunnen betrokkenen ter voorziening in het noodzakelijk levensonderhoud in het genot worden gesteld van een aanvullende uitkering als oorlogsslachtoffer, indien en voor zoveel zij daarvoor in aanmerking kunnen worden gebracht uit hoofde van het bepaalde in de hoofdstukken Y, VI en VII dezer regeling. i) Zie XVII.12i3, no. 3662/1047. 12.9.1950 11

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 441