U.D. No. 7773 1950 TJ XVII.3.2 C. zij, die hetzij om militaire redenen of in het belang van de burgerbevolking, hetzij in verband met het onbewoonbaar worden hunner woning door of ten gevolge van oorlogsgeweld, hetzij uit vrees voor oorlogshandelingen verplicht of eigener beweging de gemeente, waarin zij te dien tijde woonplaats hadden, hebben verlaten, zolang zij daarheen niet kunnen terugkeren en niet in staat zijn zelf voor zich en hun gezinnen in het levensonderhoud te voorzien en uit dien hoofde op 30 Juni 1950 terecht als evacué een uitkering ter voorziening in het levensonderhoud ontvingen. Onder levensonderhoud als hierboven bedoeld wordt voor de toepassing van deze regeling mede verstaan de voorziening in noodzakelijke behoeften, waarvoor iemand ten gevolge van de oorlog, de oorlogs omstandigheden dan wel handelingen of maatregelen van de bezetter komt te staan en waarvan de kosteq niet geheel of gedeeltelijk uit eigen middelen of die van het gezin kunnen worden voldaan. Onder oorlogsslachtoffers genoemd onder A en B worden niet verstaan zij, die, in de periode direct voorafgaande aan het oorlogsgebeuren, voor het verkrijgen van hun levensonderhoud min of meer regelmatig waren aangewezen op uitkeringen krachtens de Armenwet, behoudens in de gevallen, waarin door de Inspecteur anders wordt geoordeeld. V. GELDELIJKE HULPVERLENING. Aan hen, die als oorlogsslachtoffer in de zin dezer regeling kunnen worden aangemerkt, kan ter voorziening in de kosten* van levensonder houd een geldelijke tegemoetkoming worden verleend, met inachtneming van de hierna volgende voorwaarden en bepalingen. Inschrijving als werkzoekende. 1. Alle werkloze personen van 16 jaar en ouder dienen als werk zoekende te zijn ingeschreven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau of het bijkantoor daarvan. Ontheffing van deze verplichting kan worden verleend a. voor hen, die naar het oordeel van de controlerend arts niet tot het verrichten van arbeid in staat zijn; b. voor vrouwen, indien op sociale gronden inschrijving niet gewenst wordt geacht, echter alleen in overleg met de Inspecteur; c. voor studerende kinderen, eveneens in overleg met de Inspecteur. 5 12.9.1950

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 435