U.D. 1950 x» XVII.3.2 No. 7773 verstande, dat bij opname in inrichtingen ter verzorging en verpleging die gemeente als zodanig blijft aangemerkt. Burgemeester en Wethouders kunnen de uitvoering van deze regeling opdragen aan een door dit College daarvoor geschikt geacht orgaan of personen, al of niet intergemeentelijk, werkzaam op het gebied van de maatschappelijke zorg, mits dit orgaan of deze personen dan voor de juiste uitvoering van deze taak verantwoordingsplichtig is aan Burge meester en Wethouders. Alvorens de uitvoering wordt opgedragen aan een niet gemeentelijk orgaan of niet in dienst van de gemeente werkzaam zijnd persoon, dient door Burgemeester en Wethouders de goedkeuring te zijn verkregen van de Directeur. Deze kan aan een goedkeuring voorwaarden en/of een tijdslimiet verbinden dan wel een verleende goedkeuring intrekken. IV. ONDER OORLOGSSLACHTOFFERS WORDEN VERSTAAN: A. 1. zij, die ten gevolge van de oorlog, de oorlogsomstandigheden dan wel handelingen of maatregelen van de bezetter binnen het Rijk, geheel of ten dele buiten staat zijn zelf voor zich'en hun gezinnen dan wel de gezinnen,, waarvoor zij kostwinner waren, in het levensonderhoud te voorzien; 2. zij, die geheel of ten dele buiten staat zijn in hun levensonderhoud te voorzien door het om het leven komen dan wel overlijden ten gevolge van de oorlog, de oorlogsomstandigheden dan wel handelingen of maatregelen van de bezetter binnen het Rijk van het gezinshoofd dan wel de kostwinner, van wie zij voor het verkrijgen van hun levens onderhoud afhankelijk waren; 3. zij, die ten gevolge van de oorlog, oorlogsomstandigheden dan wel handelingen of maatregelen van de bezetter binnen het Rijk, geen, al of niet wettelijk verplichte, onderhoudsbijdrage meer ontvangen van personen, van wie zij voor het verkrijgen van hun levensonderhoud voor ten minste 75 afhankelijk waren en dientengevolge niet in hun levens onderhoud kunnen voorzien. B. de onder A, 1, 2 en 3, genoemde personen, wanneer de afhankelijk heid, waarin zij zijn komen te verkeren, een gevolg is van het wegvoeren naar dan wel verplichte tewerkstelling door of op last van de vijand in bezet gebied buiten Nederland. Deze tewerkstelling moet blijken uit een door de Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau af te geven verklaring of bij ontbreken daarvan kunnen worden afgeleid uit de feitelijke omstandigheden. 4 12.9.1950

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 434