U.D. 1954 n XVII.l No. 11992 HOOFDSTUK III. De middelen voor de financiering. Artikel 8. 1. De financiering van de bouw of het herstel geschiedt met inacht neming van lid 6 met de volgende middelen a. een door de rechthebbende zelf te verschaffen bedrag, gelijk aan een bepaald percentage van de maximum bouwsom; b. een door de rechthebbende zelf te verschaffen bedrag, gelijk aan dat gedeelte der werkelijke kosten, hetwelk naar het oordeel van het orgaan een gevolg is van: 1. het aanbrengen van bijzondere voorzieningen, welke niet in de berekening van de maximum bouwsom zijn opgenomen en niet geacht kunnen worden in landbouw-technische zin voor het desbetreffende bedrijf een verbetering te zijn; 2. een minder sobere uitvoering van het ingediende plan, met uit zondering van de onder 1 bedoelde voorzieningen, dan waarvan bij de berekening van de maximum bouwsom is uitgegaan; 3. het bouwen van een grotere woning, dan waarvan bij de berekening- van de maximum bouwsom is uitgegaan; c. een door de rechthebbende zelf te verschaffen bedrag, gelijk aan het verschil tussen de werkelijke kosten, nadat deze met het onder b genoemde bedrag zijn verminderd en de maximum bouwsom, ingeval deze lager is dan die, eventueel verminderde, werkelijke kosten; d. een door de Staat aan de rechthebbende te verstrekken bijdrage ten belope van het verschil tussen de maximum bouwsom en het onder a genoemde bedrag. 2. Het in lid 1, onder a, bedoelde percentage is afhankelijk van: a.. de bedrijfsgroep, waartoe het desbetreffende bedrijf volgens advies van de Directeur-Generaal van de Landbouw moet worden gerekend te behoren b. de oppervlakte der tot het bedrijf' behorende landerijen; c. de ouderdom en de staat van onderhoud der oude boerderij. 3. In verband met lid 2, letter a, worden naar aard, grondsoort en rentabiliteit de volgende bedrijfsgroepen onderscheiden groep A, waartoe als regel gerekend worden te behoren akkerbouw- en gemengde bedrijven op klei of veen; 5 20.4.1954

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 392