1954jg XVII.1 No. 11992 Artikel 2. Ingeval een boerderij, welke naar het oordeel van het orgaan onher stelbaar beschadigd is, of zodanig beschadigd is, dat voor het herstel bijzondere kennis en ervaring op het gebied van de boerderijenbouw nodig of gewenst zijn, wordt vervangen door een nieuwe boerderij, onderscheidenlijk wordt hersteld, wordt op verzoek van de rechthebbende overeenkomstig de bepalingen van de volgende hoofdstukken een bijdrage toegekend. Artikel 3. In afwijking van artikel 2 wordt geen bijdrage toegekend, indien: a. het orgaan? na advies van de Directeur-Generaal van de Landbouw te hebben ingewonnen, van oordeel is, dat het ingediende plan geen mogelijkheid biedt voor een landbouwteehnisch verantwoorde bedrijfs voering; b. het ingediende plan naar het oordeel van 'het orgaan niet voldoet aan redelijke eisen in zake: brandveiligheid, hygiëne, verlichting en luchtverversing. Artikel 4. 1. Indien het herstel van een herstelbaar beschadigde boerderij niet valt onder artikel 2, wordt, behoudens toepassing van lid 2 of lid 3, een bijdrage toegekend overeenkomstig 'het bepaalde in artikel 12 va.n de wet. 2. Ingeval het herstel van de boerderij uitsluitend of onder meer bestaat in de bouw van een vervangende woning,, wordt de bijdrage, voor zover zij op de woning betrekking heeft, berekend overeenkomstig het bepaalde in artikel 13 van de wet. 3. Ingeval het herstel van de boerderij uitsluitend of onder meer bestaat in het herstel van het bedrijfsgedeelte wordt op verzoek van de rechthebbende de bijdrage, voor zover zij op het bedrijfsgedeelte betrekking heeft, bepaald op het verschil tussen de herstelkosten en het in artikel 8, lid 1, letter a, bedoelde bedrag, hetwelk de recht hebbende zelf had moeten verschaffen, indien het bedrijfsgedeelte geheel verloren was gegaan, doch de woning niet beschadigd was. Is de woning eveneens beschadigd, dan wordt voor de toepassing van het bepaalde in de vorige zin als herstelkosten beschouwd dat gedeelte der herstel- kosten, hetwelk .naar het oordeel van het met de vaststelling van de bijdrage belaste orgaan geacht moet worden op het bedrijfsgedeelte betrekking te hebben. 2 20.4.1954

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 389