1959 XVII.l Nr. 18244 van het goed niet in aanmerking komt om er een hoger bedrag van 7,50 per m" gemeten wandoppervlakte aan te besteden, vindt artikel 5 geen toepassing. 2, In de gevallen, bedoeld in het voorgaande lid, kan de afkoopsom op verzoek van de rechthebbende, in afwijking van artikel 4, worden gesteld op het bedrag der geschatte waardevermindering, welke het goed ten gevolge van de zoutschade heeft ondergaan. Artikel 7. De gemeten wandoppervlakte wordt bepaald met inachtneming van het volgende: a. de wandoppervlakte wordt van elke geïnundeerde ruimte afzonder lijk bepaald; b. een ruimte wordt geacht zich uit te strekken tot de bovenkant van de naast hoger gelegen vloer; c. de wandlengte wordt gemeten op vloerhoogte; d. als wandhoogte wordt gemeten de grootste hoogte, welke het inun datiewater boven de vloer heeft bereikt; e. in afwijking van het sub d bepaalde wordt de wandhoogte van de hoogstgelegen geïnundeerde ruimten gemeten tot 0,7 meter boven de sub d aangegeven grootste hoogte, doch, ingeval er geen bovengelegen ruimte is, alleen voor zover daardoor de werkelijke hoogte van de wand, gerekend tot de buitenkant, niet wordt overschreden; f. houten wanden worden buiten beschouwing gelaten. Artikel 8. 1. Uitbetaling van afkoopsommen geschiedt zo spoedig mogelijk na de vaststelling daarvan door de zorg van de door de Minister van Financiën aangewezen comptabele. 2. Indien een afkoopsom is aangevraagd voor een pand, dat ten tijde van de indiening van de aanvrage bij een ander dan de eigenaar in ge bruik was, kan de rechthebbende geen recht op uitbetaling van de afkoop som doen gelden dan nadat hij heeft aangetoond, dat hij in verband met de zoutschade tenminste tot een bedrag, gelijk aan de afkoopsom, voor zieningen aan het pand heeft getroffen en de kosten daarvan tot ten minste dat bedrag door het orgaan zijn goedgekeurd. 3. Het tweede lid is niet van toepassing indien de rechthebbende en de in dat lid bedoelde gebruiker na onderling overleg tot overeenstemming 30.6.1959 3

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 360