MSESm- 1959 XVII.l \r. 18244 Artikel 3, 1. Om in aanmerking te komen voor een afkoopsom moet de recht hebbende daartoe een verzoek indienen door aangifte van de zoutschade bij het hoofd van het Rampschade-bureau, binnen welks ambtsgebied het onroerend goed is gelegen. 2. De aangifte geschiedt door indiening van een volledig en naar waarheid ingevuld formulier, dat daartoe van Rijkswege beschikbaar wordt gesteld en verkrijgbaar is bij het gemeentebestuur. 3. De aangifte dient zo spoedig mogelijk na de inwerkingtreding van deze beschikking te worden gedaan. Aangiften, gedaan na verloop van 6 maanden na het voor het gebied, waarin het onroerend goed is ge legen, ingevolge artikel 3, eerste lid, der Wet, vastgestelde tijdstip, worden niet in behandeling genomen. Artikel 4. De afkoopsom wordt, behoudens het bepaalde in de artikelen 5 en 6, tweede lid, gesteld op 5,75 per m2 gemeten wandoppervlakte. Artikel 5. 1. In de gevallen, dat de rechthebbende ingrijpende voorzieningen heeft getroffen, wordt op zijn verzoek, in afwijking van het voorgaande artikel, een afkoopsom verleend ten belope van 75 ten honderd van de door het orgaan goedgekeurde kosten, doch tot geen hoger bedrag dan 9,50 per m2 gemeten wandoppervlakte, mits die ingrijpende voorzie ningen naar het oordeel van het orgaan noodzakelijk waren. 2. Ingeval ten tijde van de aangifte herstel reeds heeft plaats ge vonden, vindt het vorige lid slechts toepassing indien een verzoek, als in dat lid bedoeld, bij de aangifte van de zoutschade is gedaan. Heeft ten tijde van de aangifte herstel nog niet plaats gevonden, dan vindt het voorgaande lid alleen toepassing indien binnen 2 jaar na het ingevolge artikel 3, eerste lid, der wet, vastgestelde tijdstip opgave is gedaan van de kosten van de getroffen voorzieningen, behoudens het bepaalde in het volgende artikel. Artikel 6. 1. Ingeval de zoutschade op de dag van inwerkingtreding van deze beschikking niet is hersteld en het onroerend goed naar het oordeel van het orgaan in verband met economische of technische omstandigheden 2 30.6.1959

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 359