U.D. 1953 X» XVII.1 No. 11334 die in één gemeente zijn ingekwartierd, slechts als één zorggeval kunnen worden aangemerkt. Regeling over de periode vain 1 tot en met 21 Februari 1953. 2. Gezien de grote e,n algemene bereidheid, welke in het tijdvak van 1 tot en met 21 Februari 1953 bestond om zonder vergoeding werkzaam heden ten behoeve va.n de rampslachtoffers te verrichten, terwijl extra- personeel in vele gevallen, waar nodig, kosteloos door andere gemeenten ter beschikking werd gesteld, zal het slechts nodig zijn over dit tijdvak een tegemoetkoming te verlenen in gevallen, waarin de door de gemeenten gemaakte kosten een te zware belasting van het gemeentelijk budget zouden betekenen. In deze bijzondere gevallen zal ik, in overleg met mijn ambtgenoten van Binnenlandse Zaken en van Financiën, een tegemoetkoming bepalen. Regeling over de periode van 22 tot en met 28 Februari 1953. 3. Over de periode van 22 tot en met 28 Februari 1953 zal aan de gemeenten een vergoeding worden toegekend van 1,50 per zorggeval. Regeling in zake bijzondere toeslag. 4. Bij het toekennen van de tegemoetkoming als bedoeld onder 1 wordt er rekening mede gehouden, dat meermalen leden van één gezin bij meerdere kwartiergevers (waren) zijn ondergebracht. Hoewel ook in dergelijke gevallen het gezin als één periodiek in zorg zijnd geval behoort te worden beschouwd, kan de tegemoetkoming per maand ad 5, zoveel maal worden verhoogd met 1,als het aantal kwartiergevers, waarbij de leden van één gezin (waren) zijn ondergebracht, meer dan één bedraagt. Deze toeslag-regeling is mede van toepassing over de periode van 22 tot en met 28 Februari 1953. Voorts doen zich zorggevallen voor, waarin leden van eenzelfde gezin over twee of meer gemeenten verspreid-gehuisvest (waren) zijn. In dergelijke gevallen zal elk der kwartierverstrekkendo gemeenten éénmaal op de 5,vergoeding aanspraak kunnen maken. Indien naast verspreide huisvesting over meerdere gemeenten van de leden van eenzelfde gezin, tevens verspreide huisvesting per gemeente plaats (vond) vindt, geldt ten deze de toeslag-regeling ad 1,als sub 4 bedoeld. 2 29.9.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 345