O.B. 1953 Tfc XVII.l No. 11322 ten gevolge van de bijzondere lasten, welke in verband met de ramp op het bedrijf' zijn komen te rusten, zoals meerdere huur, opslagkosten e.d. kan door mij, nadat het .advies van. de Kaxner van Koophandel en zo nodig van het Borgstellingsfonds is ingewonnen, een bijzondere uit kering worden toegekend bij de vaststelling waarvan rekening wordt gehouden met de levensbehoeften van het gezin alsook met het bedrijfs resultaat en met de bijzondere lasten, welke op de betrokkene rusten. Aanvragen voor de hierbedoelde uitkeringen, dienen via de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waaronder het bedrijf ressorteert, bij mijn Departement te worden ingediend, waarbij zo mogelijk de navolgende beseheiden moeten worden overgelegd a. Exploitatierekening over het jaar 1952, alsmede balans per 31 Decem ber 1952. Indien het boekjaar niet gelijk is aan het kalenderjaar, dient do laatste exploitatierekening met balans te worden overgelegd. b. Exploitatierekening over het eerste halfjaar 1953 met balans per 1 Juli 1953. Bij gemis van de onder a bedoelde gegevens,, omdat deze niet werden bijgehouden, dan wel ten gevolge van de ramp in het ongerede zijn geraakt, dienen op andere wijze gegevens te worden verstrekt, welke voor de beoordeling van de bedrijfsuitkomsten noodzakelijk zijn, b.v. belastingopgaven, burgemeestersverklaring e.d. Zo nodig kunnen, indien deze stukken wel aanwezig zijn, de exploitatierekening' over het jaar 1951, alsmede de balans per 31 December .1951 worden ingediend. De aanvragen dienen steeds over een periode van drie maanden of van een half jaar te worden ingediend binnen een termijn van drie maanden na het verstrijken van bedoelde perioden. Verzoeken welke niet binnen de vastgestelde termijn worden ingediend, kunnen bezwaarlijk nog in behandeliiig worden genomen. In deze gevallen wordt aangenomen, dat de noodzaak van het verstrekken van een bijzondere uitkering niet aanwezig is geweest. Indien later mocht blijken, dat het exploitatieoverzicht geen juiste weergave van de werkelijke bedrijfsresultaten heeft gegeven, omdat b.v. ten tijde van het vaststellen van dit overzicht niet alle gegevens bekend waren, zal, indien als gevolg daarvan de toegekende uitkeringen geheel of gedeeltelijk ten onrechte werden genoten, het daardoor teveel genotene dienen te worden gerestitueerd. Eveneens dient verrekening van reeds verstrekte uitkeringen plaats te vinden, indien later blijkt, dat de geleden schade reeds geheel of ten dele op andere wijze werd vergoed.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 342