U.JD. 1953 /-v T> XVII.l No. 11283 één bedrijfspand, die herstelbaar beschadigd zijn. Uiteraard kan men slechts voor één van beide categorieën schade, d.w.z. of voor herbouw öf voor herstel toepassing van deze gunstige regeling verkrijgen. Verenigingen, enz. Uit de Nota van Wijzigingen blijkt verder, dat in het wetsontwerp nu ook uitdrukkelijk de schade wordt geregeld, welke geleden is door verenigingen, stichtingen, enz. In tegenstelling tot de Wet op de Materiële Oorlogsschaden1) worden nu ook de verenigingen, die geen rechtspersoonlijkheid bezitten, geacht deze voor de toepassing van de Wet Watersnoodschade 1953 te bezitten. De bedoeling hiervan is, dat b.v. een vereniging van 50 leden, die voor 2000,aan inventaris bezat en deze ten gevolge van de ramp heeft verloren, geacht wordt als totaliteit 2000,schade te hebben geleden, zodat dienovereenkomstig een vergoeding zal kunnen worden verstrekt. Zou worden uitgegaan van de schade, die elk lid persoonlijk geleden heeft (n.l. 2000,50 40,dan zou deze schade immers buiten de vergoedingsregeling zijn gevallen, omdat schaden tot 50,niet voor een vergoeding in aanmerking komen. Bedrijf suitrusting. Een andere wijziging betreft de vergoeding voor bedrijfs- en beroeps uitrusting. Wanneer hieraan herstelbare schade geleden is, kan boven de herstel- kosten nu een vergoeding worden gegeven wegens de waardevermindering, die nog na het herstel aanwezig is. Herbouwplicht boerderijen. Met betrekking tot de herbouwplicht is de volgende wijziging van belang. In het algemeen vervalt op 1 Januari 1957 het recht op een bijdrage in de herbouwkosten v.an woningen en bedrijfspanden, wanneer op genoemde datum nog niet tot herbouw is overgegaan en blijft alleen het recht op vergoeding van de verkoopwaarde op 31 Januari 1953 bestaan. Boerderijen worden nu hiervan uitgezonderd, zodat ook na 1 Januari 1957 voor boerderijen de herbouwplicht blijft bestaan. Vererving. De beperking van het recht van vererving ten aanzien van een bijdrage tot de bloed- of aanverwanten in rechte lijn is thans vervallen. 1) Zie Staatsblad 1950, 110. K 31. 2 8.9.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 334