O.B. 1953 XVII.l No. 11132 een afschrift van het vaststellingsformulier aan de C.A.A., alwaar dit in het stamdossier wordt opgeborgen. Wanneer de tweede specificatie binnenkomt, wordt deze op de C.A.A. vergeleken met de in het stamdossier reeds aanwezige. Dubbele posten worden op de tweede specificatie geschrapt. Na deze vergelijking en eventuele correctie wordt één specificatie voorzien van een getekende aecoord-verklaring van de C.A.A. teruggezonden aan het vaststellend orgaan, het andere wordt gedeponeerd in het stamdossier. Het vast stellend orgaan handelt vervolgens als boven. Eventueel volgende specificaties worden op dezelfde wijze steeds getoetst aan de reeds in het stamdossier aanwezige, waarna de verdere afdoening overeenkomstig het bovenstaande verloopt. Schematisch loopt dus een schadegeval langs de volgende weg: V. Voorschotverlening. Op verzoek kunnen aan gedupeerden voorschotten worden verleend op de krachtens nadere wettelijke regeling toe te kennen bijdragen. De voorschotten zijn geheel vrijblijvend; het verlenen van een voorschot geeft geen enkele aanspraak op een bijdrage van overheidswege. Voorschotten mogen eerst worden toegekend, .nadat registratie heeft plaats gehad. Voorts mag een voorschot alleen dan worden verleend, wanneer de aanvrager zich behoorlijk kan legitimeren. Ter zake van schade aan huisraad mogen vooralsnog géén voorschotten worden verleend. De vraag öf ter zake van A-, E- of L-schade een voorschot mag worden verleend, staat uitsluitend ter beoordeling van de gedetacheerde W.O.- c.q. L.H.-functionaris, evenals de bepaling van de hoogte van het voorschot. Deze functionarissen ontvangen van de Ministeries, waar onder zij ressorteren, rechtstreeks instructies omtrent de richtlijnen, welke zij bij de voorschotverlening in acht moeten nemen. Met betrekking tot de B/C-sector, welke wèl ter beoordeling staat van het Hoofd van het districtsbureau, geldt het volgende: De voorschotverlening dient te worden beperkt tot die gevallen, waarin daaraan dringend behoefte bestaat. Aangezien omtrent de hoogte 8 A enq.dsr. aangifte -* stamdossier vastst. org" -> C.V. 21.7.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 319