U.B. 1953 /^v x) XVII.l No. 11132 Formulier R.S.-2 A wordt verzonden aan de door de gedetacheerde W.O.-functionarissen aan te wijzen instantie. Op dit formulier moeten de percelen, waaraan schade is toegebracht, worden vermeld. Formulier R.S.-2 E wordt gezonden aan de Afdeling Vaartuigen van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting, Heemraadsingel 241 te Rotterdam. Op dit formulier moet de naam van het beschadigde schip worden vermeld. Formulier R.S.-2 L wordt verzonden aan de door de gedetacheerde L.H.-functionaris aan te wijzen instantie. Op dit formulier wordt de aard van de beschadigde of verloren gegane goederen aangegeven. Formulier R.S.-2B/C en formulier R.S.-2 D worden ter hand gesteld aan de Afdeling B/IC- resp. D-schade van de S.E.C. Van de verzending van de formulieren R.S.-2 wordt aantekening gehouden op formulier R.S.-l; daartoe wordt in de ruimte links naast de betreffende schade-categorie de datum van verzending ingevuld met paraaf van die behandelende ambtenaar. De formulieren R.S.-2 vormen de basis van het enquête-dossier, het welk voor elke schade-categorie door het met de vaststelling belaste orgaan wordt aangelegd. Met de enquête en vaststelling van A-, E- en L-schade heeft het Hoofd van het districtsbureau geen enkele bemoeienis. De voor deze schade- categorieën competente organen regelen zelfstandig de wijze van enquêteren en vaststellen. Omtrent de bij de enquête en vaststelling van de B/C- en D-schade te volgen gedragslijn, volgen nadere voorschriften. Nadat te zijner tijd de vaststelling heeft plaats gehad, wordt alvorens de opdracht tot betaling wordt verstrekt - een specificatie van de posten, waarop de te verlenen bijdrage betrekking heeft, in tweevoud toegezonden aan de C.A.A. van het districtsbureau, zulks ter controle op dubbele behandeling van dezelfde posten. De specificatie, welke het eerst binnenkomt, wordt zonder meer door de C.A.A. voor accoord getekend; één exemplaar wordt teruggezonden naar het vaststellende orgaan, het andere wordt gedeponeerd in het stamdossier. Het vaststellend orgaan vervaardigt vervolgens de vast stellingsformulieren, geeft opdracht tot betaling aan het Centraal Verrekenkantoor van het Commissariaat voor Oorlogsschade en zendt 7 21.7.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 318