U.Ü 1953 ttt> XVII.l No. 11132 200,001202.500, enz. Het registratie-nnmmer geeft aldus aan, door welk bureau het schadegeval is geregistreerd. Ter onderscheiding van O.S.-, B.S.-,, P-gevallen, enz., dient vóór het nummer steeds de letter W te worden vernield. Aan de hand van het formulier R.S.-l wordt onmiddellijk een registratie-kaart ingevuld. De invulling dezer kaarten behoeft geen nadere toelichting. Alleen zij opgemerkt, dat achter: „Aard der schade" steeds moeten worden doorgehaald de letters van die schadecategorie(en), waarin blijkens het formulier R.S.-l geen schade is geleden. Het voor het Centraal Verrekenkantoor bestemde exemplaar wordt zo spoedig mogelijk toegezonden aan het Centraal Verrekenkantoor van het Commissariaat voor Oorlogsschade. (Het C.V. maakt aan de hand van deze registratie-kaart ten name van iedere gedupeerde één centrale boekingskaart. Komt ten name van een reeds geregistreerde een volgende registratie-kaart binnen doordat hij b.v. in de rayons van meerdere bureaux schade heeft geleden dan wordt aan de hand van deze volgende registratie-kaart een blanco boekingskaart vervaardigd, waarop wordt verwezen naar de reeds bestaande. Op de aldus te verkrijgen centrale boekingskaart worden alle voorschotten en vaststellingen ten name van de betrokken gedupeerde geboekt). Hot exemplaar voor gedupeerde wordt aan deze meegegeven of zo spoedig mogelijk toegezonden. De beide overige exemplaren zijn bestemd voor de C.A.A. van het districtsbureau, welke de ene kaart op naam en de andere op schade- adres opbergt. Nadat de registratie-kaarten zijn verzonden, wordt het formulier R.S.-l geborgen in een aan te leggen stamdossier. De stamdossiers blijven berusten op de C.A.A. en worden aldaar op nummer gerangschikt. Wanneer een bepaald districtsbureau vooralsnog niet kan worden opgericht, geschiedt de registratie op de boven omschreven wijze door de S.E.C., waaronder het bureau ressorteert. IY. Verdere behandeling. Na de registratie wordt met betrekking tot elke categorie van goederen, waaraan schade is toegebracht, door middel van de formulieren R.S.-2 (A, B/C, D, B en L) de schade-aangifte doorgegeven aan het orgaan, hetwelk met de enquête en vaststelling is belast,, zijnde voor: A- en E-schade: het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting, B/C- en D-schade: de Afdeling B/C en D-schade van de S.E.C., L-schadede Rijksdienst voor Landbouwherstel. 6 21.7.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 317