U.JD. 1953 /-v TT» XVII.l No. 11132 De leiding van het districtsbureau berust bij een door de Secretaris van de S.E.C. aan te wijzen functionaris der S.E.C.; deze is rechtstreeks ondergeschikt aan de Secretaris der S.E.C., waaronder het districtsbureau ressorteert en ontvangt van deze zijn instructies. De gedetacheerde functionarissen van Wederopbouw en Volkshuis vesting en de Rijksdienst voor Landbouwherstel zijn autonoom voor wat •etreft de enquêtering, voorschotverlening- en vaststelling van, die schade- ategorieën, welke tot de competentie van het Ministerie van Weder opbouw en Volkshuisvesting en de Rijksdienst voor Landbouwherstel behoren (resp. de A- en E-schade en de agrarische schade). In zoverre ontvangen deze functionarissen hun instructies rechtstreeks van de organen, door wie zij zijn aangewezen. De technische afdoening (enquêtering, voorschotverlening en vast stelling) van de B/C- en D-categorie behoort uiteraard tot de competentie van de S:E.C. en staat mitsdien onder leiding van het Hoofd van het districtsbureau. De administratieve afdoening van alle schadecateg'orieën met inbegrip dus van de A-, E- en agrarische schade voor zover deze door het districtsbureau wordt verzorgd staat eveneens onder leiding van het Hoofd van het bureau en wordt samengetrokken in een Centrale Administratie Afdeling (C.A.A.) van het districtsbureau. Al het personeel van het districtsbureau met uitzondering van de gedeta cheerde Wederopbouw- en Landbouwherstel-functionarissen is in dienst en komt ten laste van de S.E.C., tot welker ambtsgebied het districtsbureau behoort. Schematisch kan de organisatorische opzet van het districtsbureau worden weergegeven als volgt 21.7.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 313