No. 11099 die in verband met hulpverlening zich naar dat gebied begaven en tijdens de reis dan wel bij de hulpverlening zijn omgekomen of invalide geworden. Hieronder vallen dus ook militairen, e,nz. Op te merken valt hierbij, dat de uitkeringen van het Nationaal Rampenfonds over het algemeen hoger zullen zijn dan krachtens een pensioenregeling het geval is. Ook voor de rechthebbenden op een burger lijk of militair pensioen zal het derhalve in de regel van belang zijn, wanneer zij een uitkering aanvragen, zij het, dat met inkomsten uit andere hoofde rekening wordt gehouden. Als algemene regel zal er naar gestreefd worden om de getroffen personen binnen redelijke grenzen in staat te stellen het levenspeil, waarop zij voor de ramp gewend waren te leven, te handhaven, dan wel te herstellen. Ten einde reeds nu een overzicht te verkrijgen omtrent het vermoedelijk aantal gevallen in de verschillende gemeenten, wordt het zeer op prijs gesteld, wanneer zo mogelijk op korte termijn zou kunnen worden mede gedeeld, hoeveel aanvragen, gerekend naar de toestand van 15 Juli 1953, volgens de gemeentelijke administratieve gegevens, zijn te verwachten, en wel gesplitst volgens de hierboven aangegeven verdeling (a tot en met d). Voor categorie a wordt verzocht op te geven het aantal weduwen en het aantal kinderen tot 18 jaar; voor categorie b het aantal gevallen; voor categorie c het aantal volwezen tot 18 jaar; voor categorie d het aantal invaliden. Het is niet de bedoeling, dat aan de voor een uitkering in aanmerking komende personen reeds thans inlichtingen worden gevraagd. Voorts wordt het op prijs gesteld, wanneer reeds nu bijzondere gevallen, welke niet zijn te rangschikken in de hierboven genoemde categorieën, eveneens worden vermeld, ten einde na te gaan of ook hiervoor binnen het raam der gestelde mogelijkheden een oplossing is te vinden. Na ontvangst van Uw gegevens zullen zo spoedig mogelijk de aanvraag formulieren worden toegezonden. De Secretaris van de Nationale Raad van Advies e.n Bijstand,. J. K. A. VAN NOOY. Voorburg, Park „De Werve" no. 1. 2 17.7.1953.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 310