OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN 1953 O.B. No. 11055 XVII.l V F RENIGING VAN NEDERLANDSE GEMEENTEN VOORSCHOTVERLENING B/C-SCHADE. (V.C.M./W.S. no. 25 x) I. In. verband met het feit, dat inmiddels het ontwerp van Wet op de Watersnoodschade 1953 (bij de Tweede Kamer der Staten-Goneraal is ingediend, heeft de Minister van Financiën met het oog op de urgentie van de onderhavige aangelegenheid goedgevonden, dat in de gevallen, waarin door belanghebbenden daartoe de wens te kennen wordt gegeven en zulks naar het oordeel van het Hoofd van het Rampschadebureau gerechtvaardigd is, ter zaike van schade aan niet-agrarisohe bedrijfs- en beroepsuitrusting zomede bedrijfs- en handelsvoorraden (de gewPne B/C-schade dus) reeds thans voorschotten worden verleend tot maximaal het bedrag van de bijdrage, welke volgens de in het wetsontwerp neer gelegde normen zou kunnen worden verleend. Voor de bepaling van de hoogte van de (bijdrage ter zake van B/C- schade zijn de volgende artikelen van het wetsontwerp van belang: 16, 17, 19 tot en met 23 en 25 tot en met 28, terwijl ook met het bepaalde in artikel 46, leden 1 en 2, in voorkomende gevallen rekening ware te bonden. II. Artikel 52 van bet wetsontwerp voorziet in de mogelijkheid van aanvullende credietverlening ter financiering van het verschil tussen de goedgekeurde herbouw-, herstel- of heraanschaffingskosten en de bijdrage. Het ligt in de bedoeling ivoor deze credietverlening de Herstel- 'hank in te schakelen. Indien nu een belanghebbende naast een voorschot tot hogergenoemd maximum nog een verdergaande uitkering vraagt, dient hij naar de Herstelbank te worden verwezen. In dit geval wordt dus door het Rampschaddbureau geen Voorschot verleend. Wel zal het echter van belang zijn om zo spoedig mogelijk het bedrag der bijdrage volgens de normen van het wetsontwerp te. berekenen, aan gezien de Herstelbank detze gegevens nodig zal hebben voor de bepaling van de grootte van het te verlenen crediet. (Voorschriften en Mededelingen van het Commissariaat voor Oorlogs schade van 23 Juni 1953, W.S. no. 25). De hieraan voorafgaande V.e.M./W.S. no. 24 is uitsluitend van interne aard. Verzending vond! alleen plaats ia,an de betreffende Kampschade- bureanx. 1.7.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 308