O.B. 1953 -n XV1I.1 No. 10948 de getroffene zelf op onoverkomelijke moeilijkheden stuit (b.v. ter financiering van dat deel van de kosten;,, dat overeenkomt met waarde vermeerdering wegens verbetering van oud tot nieuw). Een bijzondere kant van de eredietverlening is, dat van de verplichting tot betaling van rente en aflossing, wanneer daartoe aanleiding bestaat, ontheffing kan worden verleend, terwijl de schuld ook geheel of gedeelte lijk kan worden kwijtgescholden. Bijzondere gevallen. Ten slotte kan nog worden vermeld, dat volgens het ontwerp van Wet de Minister van Financiën de bevoegdheid verkrijgt in bijzondere gevallen, waarin de bepaling'en, in strijd met de strekking van de wet, tot onbillijkheid leiden, een bijdrage of een hogere bijdrage, in afwijking van die bepalingen te verlenen. Dit is in het bijzonder van belang- voor hen, die reeds oorlogsschade hebben geleden en nu door de watersnood opnieuw zijn getroffen. De watersnoodschade zal dus zo kunnen worden afgewikkeld, dat deze dubbel-getroffenen niet ten achter komen bij hen, die slechts éénmaal getroffen zijn. Administratie. Met het doel de administratie centraal te houden, zowel ten, aanzien van de registratie als ten aanzien van de betaling zijn reeds op 7 Februari 1953 voorlopige Rampschadebureaux ingesteld. De samenstelling en de positie van deze bureaux worden thans wettelijk geregeld. De taxatie van dé schade en de vaststelling van de bijdrage zullen echter plaats vinden onder verantwoordelijkheid van de Ministers, tot wier bemoeiingen de schade speciaal behoort. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen, dient de rechthebbende de schade ter registratie aan te melden bij het Hoofd van het voor zijn woonplaats aangewezen Rampschadebureau. De termijn, waarbinnen deze aangifte moet geschieden, is ruim gesteld. Een overzicht van de omvang van de schade en van de raming van de kosten wordt op de volgende bladzijden gegeven. OMVANG VAN DE SCHADE EN RAMING VAN DE KOSTEN. Uiteraard is het nog niet mogelijk de schade nauwkeurig te berekenen. De cijfers, die hier worden gegeven, rusten echter wel op zo nauwkeurig mogelijke schattingen. 6 29.5.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 299