U.D. 1953 XVII.l No. 10948 Huur- en pachtvergoeding. Over de bijdrage wordt in tegenstelling met die voor de oorlogsschade geen rente vergoed. De gedeeltelijke rente-vergoeding, die voor de oorlogsschadevergoeding werd gegeven, vond zijn reden in de omstandig heid, dat destijds herbouw ,niet direct mogelijk was. Thans is de situatie geheel anders, omdat herbouw en vooral het herstel in het getroffen gebied binnen redelijk korte termijn zullen kunnen plaats vinden. Wanneer herbouw echter niet binnen één jaar na het inwerkingtreden van de wet mogelijk is, kan op verzoek van de getroffene een vergoeding worden toegekend ten bedrage van de helft van de huurwaarde, dan wel ten bedrage van de volle pachtwaarde. Bestedingsplicht. De bijdrage voor schade aan gebouwen en schepen moet worden besteed voor herbouw of herstel. Het is echter bij ■onherstelbare schade mogelijk van deze bepaling ontheffing te vragen, b.v. bij emigratie. Wanneer men op 1 Januari 1957 de bijdrage voor de genoemde schade nog niet heeft besteed, krijgt men bij onherstelbare schade de verkoopwaarde uitgekeerj, terwijl bij herstelbare schade het recht op de uitkering vervalt. Hypotheken. Er is een speciale regeling getroffen om de rechten van hypotheek houders en andere zakelijke rechthebbenden te waarborgen. Beroep. Het beroep is op dezelfde wijze geregeld als bij de Wet op de Materiële Oorlogsschaden. Er is dus beroep op de desbetreffende Minister en hoger beroep op het Scheidsgerecht voor de oorlogsschade. Overdracht. Overdracht van bijdragen is niet toegelaten; alleen bij herstel gaat ingeval van verkoop de bijdrage met het goed over. Voorts is de vererving van het recht op de bijdrage in bepaalde opzichten beperkt. Credieten. Als sluitstuk op de bijdragenregeling is voorzien in de mogelijkheid tot verlening van credieten in gevallen, waarin voor een gedeelte van de kosten geen bijdrage wordt verleend en de financiering daarvan door 5 29.5.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 298