kJ.D. 1953 Tb XVII.1 No. 10948 Voor gebruiksvee krijgt men een vergoeding van de heraansehaffings- kosten; voor handelsvee komt de vergoeding neer op de gemiddelde marktprijs in Januari 1953. Voor herstelbare schade aan bovengenoemde goederen wordt de bijdrage gesteld op het bedrag van de werkelijke kosten; bij eventuele verbetering van oud tot nieuw wordt een aftrek van ten hoogste 25 toegepast. Is schade geleden aan een categorie van goederen, die niet met name in de wet is genoemd, dan zal de Minister van Financiën, zo nodig, hiervoor een afzonderlijke regeling treffen. Uitgaven, gedaan om schade te voorkomen of te beperken, worden voor zover redelijk en verantwoord, volledig vergoed. Giften. Een bijzondere regeling is getroffen in verband met de giften, in geld of natura, van, derden. De Regering stelt hierbij voorop, dat deze bepaling geen betrekking heeft op de giften uit het Nationaal Rampenfonds, aan welk fonds immers bijzondere werkterreinen zijn toegewezen, waarvan de Overheid zich zal onthouden. Bedoeld worden hier de giften van andere zijde, zoals b.v. de giften van bedrijfs- of beroepsgenoten, die dikwijls eigen organisaties in het leven hebben geroepen tot leniging van de schade in hun sector. Aan de ene kant zijn deze offers in de eerste plaats gebracht, opdat de getroffenen hiervan het voordeel zouden hebben. Aan de andere kant echter zou het niet rechtvaardig zijn, wanneer getroffenen meer dan een volledige vergoeding zouden ont vangen. In het ontwerp is daarom naar een redelijke middenweg gezocht door te bepalen, dat met de giften slechts rekening wordt gehouden, voor zover het totaal van bijdragen en giften tezamen meer bedraagt dan de werkelijke kosten. Met de verzekerinigsuitkeringen wordt op dezelfde wijze rekening gehouden als met de giften. Aftrek van 50, Om de administratie niet te belasten met een groot aantal gevallen, waarin de schade van dien aard is,, dat zij door de getroffenen zonder bezwaar zelf kan worden gedragen, is in het ontwerp bepaald, dat schade tot en met een bedrag van 50,niet voor vergoeding in aanmerking komt. Uit een oogpunt van billijkheid wordt op elke bijdrage een bedrag van 50,in mindering gebracht, waardoor dus wordt vermeden, dat b.v. een verschil van 1,in het bedrag van de schade zou leiden tot een verschil in bijdrage van 50, 4 29.5.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 297