U.ii 1953 yï XVÏI.l No. 10948 gesteld op 1000,vermeerderd met 75 van het resterende deel der kosten. Bedragen de herstelkosten meer dan 3000,dan wordt de bijdrage gesteld op 2500,vermeerderd met 60 van de kosten boven 3000, Voor een onherstelbaar beschadigd pand wordt de bijdrage gesteld op de goedgekeurde kosten van de bouw van een nieuw pand van dezelfde aard en grootte als het oorspronkelijke, onder aftrek van 1 voor ieder jaar, dat het oorspronkelijke pand oud was en onder aftrek van de waarde van de restanten. Een belangrijke bepaling is hierbij, dat op verzoek van de rechthebbende voor één woning en één bedrijfspand de aftrek in verband met de ouderdom van het oorspronkelijke pand wordt gehalveerd. Voor een woning met een inhoud van meer dan 750 m3 wordt eenzelfde bijdrage verleend als voor een woning van ten hoogste 750 m3. Voor een bedrijfspand, waarvan de bouwkosten op 31 Januari 1953 meer dan 30.000,doch niet meer dan 60.000,zouden hebben bedragen, wordt de bijdrage verminderd met 10 van de goedgekeurde bouwkosten. Bij bouwkosten boven de 60.000,bedraagt deze vermin dering 15 Een soortgelijke regeling kent de Wet op de Materiële Oorlogsschaden. Voor de schade aan een boerderij kan de bijdrage worden gesteld op degoedgekeurde kosten van herstel of vervanging, verminderd met een aftrek naar gelang van de ouderdom en de staat van onderhoud van de beschadigde boerderij en van de aard en de grootte van het bedrijf, waartoe de boerderij behoorde. Op verzoek van de rechthebbende wordt de bijdrage berekend als voor een niet-agrarisch bedrijfspand. Schepen. Voor schepen, met inbegrip van woonschepen, die in bedrijf of beroep worden gebruikt, gelden dezelfde bepalingen als voor herstel en herbouw van beschadigde gebouwen. Uitrusting en voorraden. Voor het verlies van en onherstelbare schade aan roerende goederen, behorende tot de uitrusting van een bedrijf of dienende voor de uit oefening van een beroep, wordt de bijdrage gesteld op de kosten van heraanschaffing, verminderd met een redelijk bedrag voor afschrijving. Voor handels- en bedrijfsvoorraden wordt de op 31 Januari 1953 geldende inkoopprijs of kostprijs vergoed. 3 29.5.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 296