1953jg XVII.l No. 10790 ten einde de eventuele distributie van goederen te velgemakkelijken. Tevens zal het boekje dienst kunnen doen als legitimatie, telkens wanneer het nodig zal zijn aan te tonen dat me,n tot de categorie van de door de ramp getroffenen behoort. Wie hebben recht op een boekje? De boekjes zijn bestemd zowel voor die getroffenen die schade hebben geleden, als voor hen die, hoewel zjj geen materiële schade hebben onder vonden toch in zekere zin tot de getroffenen gerekend kunnen worden omdat zij geëvacueerd', geëvavueerd geweest, dan wiel locaal verplaatst (geweest) zijn. Slechts gezinshoofden en zelfstandigen hebben aanspraak op een boekje. Voor elk gezinslid (dus ook voor het gezinshoofd) bevindt zich in het boekje een inlegvel. Waar en hoe wordt het boekje ontvaingen? De boekjes worden uitsluitend uitgereikt dan wel toegezonden door het Rampschadebnre.au waaronder de betrokken rampgemeente ressor teert (zie bijlage). De uitreiking geschiedt aan hen die: reeds een schade-aanmelding deden op schriftelijke of mondelinge aanvrage, schade hebben geleden doch nog geen schadeaanmelding .deden, onmid dellijk wanneer zij tot die 'aanmelding overgaan, geen schade hebben igeleden op schriftelijke of mondelinge aanvrage, welke echter in dit geval vergezeld dient te gaan van een verklaring van de burgemeester van de woongemeente dan wel rampgemeente, waaruit blijkt, d'at de aanvrager behoort tot de categorie van de niet materieel getroffenen. Den Haag, 16 Maart 1953, 4 3.4.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 289