1953 TT» XVII.l vJ.JÖ. No. 10790 behoort. Een opgave van de rampschadebureaux met vermelding van die plaatsen, welke daaronder ressorteren, is als bijlage hierbij gevoegd. De aangifte dient te geschieden door of namens de eigenaar en moet hebben plaats gehad uiterlijk 6 maanden nadat het gebied alwaar de schade is geleden, is drooggevallen. Vaststelling van de uitkering. A.a,n die vaststelling van de uitkering gaat een globaal onderzoek van de schade-aangifte vooraf. Dit globale onderzoek heeft zoveel mogelijk plaats in samenwerking met plaatselijke autoriteiten en geschiedt met de aanmelder en zo enigszins mogelijk ter plaatse alwaar die schade is geleden. De grootte van de uitkering wordt vastgesteld op 50 van de totale waarde der verloren gegane huisraadartikelen voor zover de-ze voorkomen in naar gezinssamenstelling gedifferentieerde lijsten. Betaling van de uitkering. De uitbetaling zal voorlopig alleen plaats hebben aan getroffen gezin nen, die weer in de oorspronkelijke gezinssamenstelling- gaan samenwonen, en aan zelfstandigen, die weer tot bewoning of inwoning overgaan. Zodra zulks het. geval is zal binnen enkele dagen per post aa,n betrokkene een op naam gestelde cheque tot het vastgestelde bedrag -worden toegezonden. Deze cheque is- verzilverbaar bij alle Postkantoren, alle Bankkantoren en alle Boerenleenbanken. Voorschotten op de uitkering. In gevallen waarin zulks nodig of gewenst mocht worden geacht, kan, vooruitlopend© op de eerste, uitkering, daarop een voorschot worden verleend. Dit voorschot kan worden uitgekeerd aan de hand van op zeer eenvoudige en snelle wijze gecontroleerde globale schadie-aangiften. Het voorschot zal in bet algemeen -een bedrag van 100,per gezins lid niet te boven gaan, doch kan, indien nodig tót de hiervóór bedoelde 50 worden opgevoerd indien mag worden aangenomen, d)at het totale voorschot de t.g.t. vast te stellen eerste uitkering niet te boven gaat. De betaling geschiedt op dezelfde wijze als die van de eerste uitkering, doch in spoedeisende gevallen kan het voorschot ook vanwege de betrokken burgemeester worden uitgekeerd. BAMPSCHADEBOEKJES. Het Nationaal Rampenfonds heeft besloten aan de,, ten gevolge van d-e watersnoodramp getroffenen, een rampschadeboekje uit te reiken, zulks 3 3.4.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 288