U.D. 1953 -n XVII.1 No. 10790 Wij zoudlem het ten zeerste waardieren, indien U de uitreiking van deze exposé's in Uw gemeente zoudt willen doen verzorgen.- Tevens zouden wij ten behoeve van de uitreiking dier schadeboekjes1, welke door de1 rampschadebureaux geschiedt, gaarne Uw medewerking inroepen bij onze bemoeiingen om ook hen, die geen materiële schade hebben geleden, doch in zekere zin tot die getroffenen gerekend moeten worden, omdat zij geëvacueerd', geëvacueerd geweest, dan wel locaal verplaatst (geweest) zijn, in het bezit van een .sehadeboekje te doen komen. Deze schadeboekjes gelden n.l. min of meer als identiteitsbewijs, waarmede aangetoond kan worden, dat men tot de getroffenen behoort. Zij houden geen rechtstreeks verband miet de schadevergoedings uitkeringen, doch geven recht .op zekere voordelen, b.v. in de vorm van verstrekking van geschenkpakketten e.d. Wij zouden het derhalve op prijs stellen, indien U aan getroffenen, die tot. nog toe niet in het bezit van een sehadeboekje zijn en tot bovenomschreven groep behoren, des gevraagd een verklaring zoudt willen afgeven, dat zij naar Uw mening- tot de groep der getroffenen gerekend dienen, te worden. Op inzending van deze verklaring bij het competente rampschadebureau kan door dit bureau, dat tevens waakt, tegen dubbele verstrekking, ©ein' sehadeboekje uitgereikt worden. Zij die materiële schade geleden hebben, ontvangen het boekje auto matisch, zodra zij schade-aangifte gedaan hebben. Voor Uw medewerking is het Bestuur van het Nationaal Rampenfonds U tem zeerste erkentelijk. Nationaal Rampenfonds, De Directeur, P. ALONS. Aan alle door de watersnood getroffenen. HUISRAADSCHADE. Plet Nationaal Rampenfonds heeft besloten naast die leniging van die eerste, tem, gevolge van de watersnoodramp ontstane noden, over te gaan tot een eerste uitkering op de geleden huisraadschade. Aangifte van de schade. De geleden schade dient te worden aangegeven bij hiet Rampschade- bureau van het ressort waartoe d'e plaats alwaar die schade is geleden, 2 3.4.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 287