1953 t* XVII.l - - (JJj No. 10748 Huisraadschade. Door verschillende Burgemeesters werd verzocht om een oplossing- ten behoeve van watersnoodslaebtoffers, die: a. reeds nu kunnen terugkeren in hun oude woning, omdat deze weder „droog" is; b. reeds nu kunnen betrekken een woning, of gedeelte daarvan, welke niet onder water gestaan heeft; c. in de evacuatiegemeente tijdelijk een zelfstandige woonruimte ter beschikking gesteld kregen. Het gaat hier dus om een noodvoorziening, in afwachting van de normale afwikkeling door het rampschadebureau. Bij deze nood voorziening wordt gedacht aan het allernoodzakelijkste huisraad, als tafel, stoelen, slaapgelegenheid, kachel, potten, pannen en eetgerei, als mede schoonmaakmateriaal. Door het desbetreffende rampschadebureau kan aan de gedupeerde hiervoor een nooduitkering verstrekt worden van 100,per gezinslid. Voor zover de sub a genoemde omstandigheid zich voordoet, wordt van het in dezer voege beschikbaar gestelde bedrag de waarde van die aan gekochte goederen, welke geacht kunnen worden niet onderhevig te zijn aan de schadelijke invloed van de vochtige woning, op de definitieve schadeuitkering in mindering gebracht. De noodvoorschotten kunnen worden aangevraagd bij het rampschade bureau waaronder de rampgemeente, c.q. de evacuatiegemeente ressor teert. Tot verstrekking van dit noodvoorschot wordt niet overgegaan voordat hierover het advies van het desbetreffende gemeentebestuur is inge wonnen. Verdere inlichtingen hieromtrent zullen de rampschadebureaux U gaarne verstrekken. Rampschadebureaux zijn thans gevestigd te: Rotterdam, Beursgebouw, Coolsingel, telefoon 111410, voor alle gemeenten te.n noorden van de Nieuwe Waterweg, Nieuwe Maas, Hollandse IJssel en IJsselmonde met uitzondering van Zwijndrecht. Dordrecht, Wijnstraat 84, Rotterdamse Bank, telefoon 8540, Eiland van Dordrecht, Alblasserwaard e,n de gemeente Zwijndrecht. Oud-Beijerland, Ooststraat 14, telefoon 460, voor de gehele Hoeksehe Waard en Tiengemeten. 2 24.3.19S3

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 281