OFFICIËLE jEKENDMAKINGEN 1953 O.B. No. 10748 XVII.l SOCIALE VOORZIENINGEN VOOR GEËVACUEERDEN WATERSNOOD. CIRCULAIRE van de Directeur van de Stichting voor Maatschappelijk Werk in Zuid-Holland van 4 Maart 1953, S. 193, aan de Burgemeesters van de gemeenten i.n die provincie. Bij de verstrekking van kleding ten behoeve van de watersnood slachtoffers is bij herhaling gebleken, dat het voor sommige personen niet direct mogelijk was hun het benodigde te verschaffen, hetzij in verband met de uitzonderlijke maten, hetzij in verband met' de behoefte aan bepaalde klederdracht. Hieromtrent mogen wij U thans het navolgende berichten. Indien zulke gevallen zich voordoen, verzoeken wij U Uw aanvrage om verstrekking, onder nauwkeurige omschrijving en vermelding van maat, schriftelijk in tweevoud aan de Stichting toe te zenden. Dezerzijds wordt dan nagegaan of voorziening uit de Roode Kruisgoederen alsnog mogelijk is. Zo niet, dan ontvangt IJ bericht dat tot aankoop kan worden overgegaan voor rekening va,n het Rampenfonds. De declaratie, vergezeld van de desbetreffende betalingsstukken, kunnen bij de Stichting worden ingediend, waarna het bedrag aan U wordt gegireerd. Wij mogen hierbij nog opmerken, dat ons is gebleken, dat lakens en slopen in het algemeen niet meer worden verstrekt. Slechts indien om bijzondere redenen liet gebruik van lakens noodzakelijk is kan naar voorziening in deze behoefte gestreefd worden. Duidelijke vermelding van de redenen van het verzoek is dus gewenst. Het ligt in het voornemen van het Roode Kruis om aan alle waters noodslachtoffers een textielpakket voor de linnenkast uit te reiken, waarin vermoedelijk o.a. ook lakens e.d. aanwezig zijn. Nadere bekendmaking hieromtrent van de zijde .van: het Roode Kruis kan binnenkort tegemoet gezien worden. Gedragen kleding is in ruime mate voorradig. Slechts indien om bijzondere beroepsredenen het dragen van speciale beroepskleding nodig is, kan deze worden verzocht. 1 24.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 280