OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN 1953 O.B. No. 10727 XVII.l RAMPSCHADEBOEKJES. (V. en M./W.S. no. 6). De ranipschadeboekjes worden aan de getroffenen verstrekt ten einde daarin verstrekkingen in natura.aan te tekenen, de distributie van goederen te vergemakkelijken en eventueel als legitimatie dienst te doen. De boekjes worden uitgereikt aan door de ramp getroffenen; niet alleen aan materieel getroffenen maar ook aan niet materieel getroffen geëvaeueerden, daaronder begrepen geëvacueerd geweest zijnde personen en locaal verplaatsten. De eerste categorie is omlijnd en aan deze getroffenen kan bij de registratie een boekje worden uitgereikt. Aan personen behorende tot de tweede categorie kan alleen een boekje worden uitgereikt, wanneer door hen wordt overgelegd een door de burgemeester van, hetzij de ramp gemeente, hetzij de woongemeente, afgegeven verklaring. Alleen het hoofd van een huishouding krijgt een boekje; voor ieder gezinslid (dus ook voor het gezinshoofd) wordt een inlegvel verstrekt. Ten einde dubbele uitreiking te voorkomen kan getroffene alleen een boekje krijgen bij het rampschadebureau waaronder de rampgemeente ressorteert. Bij het uitreiken der schadeboekjes wordt als volgt gehandeld 1. het boekje wordt aan de voorzijde volledig ingevuld en door het hoofd van het rampschadebureau ondertekend. Het registratienummer links onder behoeft niet te worden ingevuld indien van belanghebbende geen schadeaangifte is ontvangen; 2. voor ieder gezinslid wordt een inlegvel bijgevoegd; 3. een registratiekaartje wordt volledig ingevuld (voor het registratie nummer geldt het onder 1 opgemerkte) en door het gezinshoofd onder tekend. De kaartjes worden op naam opgeborgen. Wanneer een verklaring van een burgemeester is overgelegd, wordt daarvan op het registratiekaartje aantekening gehouden. Bedoelde verklaringen worden afzonderlijk (alphabetisch) opgeborgen; 1 17.3,1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 273