U.K. 1953 y-v "o XVII.1 No. 10724 werden verstrekt, hetzij met vermelding dat geen voorschotten zijn verstrekt, alsmede de verklaring dat bij een andere instantie nog geen rekening voor dezelfde uitgaven werd ingediend of bij het tegendeel, do verklaring, bij welke andere instantie reeds een rekening voor dezelfde uitgaven werd ingediend. Ik zal het op prijs stellen de in dit verhand in te dienen declaraties vóór 1 April a.s. te ontvangen. Wat betreft de terugkeer van de evacué's moge ik U voorstellen, hun het werkelijk benodigde reisgeld te verschaffen voor hen en hun bagage om langs de minst kostbare weg hun woonsteden te bereiken. Deze regeling is echter voorlopig en zal daarom gelden tot 1 Mei e.k. De kosten kunnen door de gemeenten worden gedeclareerd op dezelfde wijze als hierboven ten aanzien van de kosten onder b en c staat vermeld. De Minister van Binnenlandse Zaken, BEEL. CIRCULAIRE van de Directeur-Generaal van het Verkeer van 12 Februari 1953, no. V-2/043103, aan de Rijks (hoofd) inspecteurs van het Verkeer en Bevrachtingscommissarissen. Om de afwikkeling van de vorderingen met betrekking tot het vervoer te water en te land ten behoeve van de watersnoodramp zo regel matig als mogelijk is te doen geschieden, is de volgende regeling getroffen. Zij die aanspraak maken op betaling voor, gedurende de periode 1 Februari tot en met 10 Februari ten dienste van de watersnoodramp, verricht vervoer, moeten hun rekeningen, vergezeld van opdrachtbonnen, die hun zijn verstrekt, indienen bij de instantie de Rijksinspecteur van het Verkeer, Bevrachtingscommissaris, Burgemeester, Evacuatie- Commissaris, enz. welke de opdracht tot vervoer gaf. De instantie, die deze rekeningen ontvangt, zendt ze vergezeld van haar advies en een beknopte toelichting, waaruit o.a. moet blijken dat de opdracht is verstrekt en/of reeds een voorschot werd gegeven, in bij de Rijksinspecteur van het Verkeer voor zover het vervoer over de weg en bij de Bevrachtingscommissaris voor zover het vervoer te water betreft van het District, waarin de instantie, die vervoer opdroeg, woonachtig is. 3 17.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 265