No. 10724 1953 Tl XVII.l 1953, no. V-2/043103 1), en 16 Februari 1953, no. V-2/043203 1), -waarvan een exemplaar hierbij gaat. Ad b. Wat betreft de onder b vermelde uitgaven, meen ik te mogen ver trouwen, dat voor het ter beschikking stellen van gebouwen voor opvang centra, gezien het charitatieve karakter van deze daad, geen huur zal worden berekend. Het is mij bekend, dat vele gemeentebesturen in dit opzicht mijn standpunt delen en geen huur in rekening zullen brengen. Uiteraard kunnen kosten, gemaakt voor verwarming, verlichting, enz. en die, welke voortvloeien uit werkzaamheden voor het inrichten van bedoelde centra, worden gedeclareerd, evenals de kosten, besteed voor het wederom terugbrengen van de centra in hun oorspronkelijke toestand. Wat dit laatste aangaat, moge ik U adviseren, dit herstel te doen geschieden met inschakeling of onder toezicht van de bouwkundige instantie van Uw gemeente. Ad c. Ten slotte wat betreft de onder c vermelde uitgaven, waren slechts de kosten in rekening te brengen, voor zover de verversingen e.d. niet uit charitatieve overwegingen kosteloos werden verstrekt. Ten aanzien van andere uitgaven, welke betrekking hebben op de verplaatsing van personen uit de noodgebieden, moge ik U adviseren op overeenkomstige wijze te handelen. Het indienen van de hierbovenbedoelde declaraties zal in tweevoud moeten geschieden, onder overlegging van de nodige bewijsstukken in enkelvoud (voor zover beschikbaar) alsmede een beschrijving en aecoord- bevinding ten aanzien van de gerezen kosten door de opdrachtgevende instantie, terwijl de adressering als volgt kan geschieden 1. voor de kosten bedoeld onder a op de voet als in de circulaires van de Directeur-Generaal van het Verkeer staat vermeld, en 2. voor de kosten bedoeld onder b en c door toezending aan de Evacuatie-Commissaris in Uw provincie, die deze declaratie na goedkeuring zendt aan mijn Departement. Bij de in te zenden declaratie zie ik voorts tegemoet een nauwkeurige specificatie van de gemaakte kosten met vermelding van de reeds ontvangen voorschotten en de instantie door welke deze voorschotten H Zie hierna. 2 17.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 264