U.ö. 1953 XYII.l No. 10702 bieden kunnen, die van een ervaren, deskundige kracht vereisen. Door de Minister van Maatschappelijk Werk is de mogelijkheid geschapen om desgewenst tijdelijk zulk een kracht ter beschikking tc stellen via onze Stichting. Het ligt wel voor de hand, dat dit persoonlijke maatschappelijke werk in de gezinnen zoveel mogelijk door de eigen levensbeschouwelijke organisaties geschiedt. Met de kerkelijke instanties is ten deze reeds overleg gepleegd en deze •zullen de nodige maatschappelijke werksters beschikbaar stellen. 12. Indien in verband niet evacuatie of watersnood de behoefte bestaat aan gezinsverzorgsters, kan hierin voorzien worden; eveneens aan te vragen bij de Stichting. 13. Ten slotte kunnen voor de verzorging van de in de rampgemeenten achtergebleven werkkrachten en voor hulp aan de terugkerende gezinnen bij het schoon en bewoonbaar maken der woningen en andere gebouwen vrijwillige vrouwelijke hulpcolonnes ingezet worden. De V.H.Y. formeert deze colonnes, welke bij de .Stichting kunnen worden aangevraagd. 14. In het bijzonder voor de gemeenten op Flakkee: De reëvacuatie naar dit eiland zal tijdig en zorgvuldig voorbereid moeten worden. Plannen hiervoor zullen in overleg met de plaatse lijke instanties en anderen gemaakt moeten worden. Onze Stichting zal ook in deze coördinerend optreden. Ook in gevallen van voorziening in sociale behoeften, welke in deze circulaire .niet zijn genoemd, schrome men .niet een beroep op de Stichting te doen. Zij kan uiteraard niet garanderen voor alles een oplossing te kunnen vinden, maar zij zal toch steeds zich tot het uiterste inspannen U behulpzaam te zijn bij Uw taak van de sociale verzorging der geëvacueerden. De Stichting voor Maatschappelijk Werk in Zuid-Holland, Namens het Bestuur, Mr. H. PUKKINK, Directeur. 10.3.1953 5

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 262