1953 tb*, XVII.l No. 10702 7. In plaatsen, waar een betekenend .aantal geëvacueerden is onder gebracht, verdient het aanbeveling tot het scheppen van een gelegenheid voor de geëvacueerden om elkaar in een gezellige lokaliteit te ontmoeten. Het is van belang, dat zij, beroofd van de sfeer van de vertrouwde dorpsgemeenschap, daarvan iets kunnen hervinden in hun tijdelijke verblijfgemeente. Voor de plaatselijke Commissie van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening of voor een damescomité, eventueel met inschakeling van de plaatselijke middenstandsorganisaties, kan hier een dankbare taak liggen. 8. Bijzondere aandacht dient geschonken te worden aan het tot stand brengen van contact tussen geëvacueerden met geloofsgenoten en eigen geestelijke verzorgers. Uiteraard ligt hier een taak voor de plaatselijke kerkelijke instanties. Waar nodig, moge verzocht worden aan deze instanties de bij U omtrent de geëvacueerden bekende gegevens te verstrekken. 9. Voor de medisch-hygiënische verzorging zullen uiteraard de plaat selijke Kruisverenigingen, c.q. de specifieke verenigingen inge schakeld zijn. Deze zijn er op bedacht, dat mogelijk behoefte kan rijzén aan extra-spreekuren van de consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuters en aan extra voorzieningen met betrekking tot do kraamverzorging. 10. Wellicht ten overvloede zij hier gewezen op de noodzaak, dat de leerplichtige kinderen, nadat zij medisch onderzocht zijn, de school gaan bezoeken. In stedelijke gemeenten worde aandacht geschonken voor de behoefte aan speelgelegenheid voor de kinderen in parken, onbebouwde terreinen e.d. en waar nodig aan kleuterklas'jes. 11. Gemeenten, waar grote groepen geëvacueerden zijn ondergebracht, moge met nadruk gewezen worden op het grote belang, dat gelegen is in het beschikbaar zijn van een ervaren maatschappelijk werkster. De bijzondere situatie waarin zij thans verkeren brengt met zich de mogelijkheid van het ontstaan van conflicten, zowel in het eigen gezin als met kwartiergevers en gemeenschap. Zij stelt hen voor velerlei problemen en behoeften, welke van geheel andere aard zijn, dan die, waartegenover zij in hun normale levenssfeer komen te staan. De oplossing van deze conflicten en problemen, de voorziening in deze behoeften zal vaak naast de hulp, welke vrijwillige krachten 4 10.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 261