U.D. 1953 -O XVII.l No. 10702 zal dit op 'basis van vrijwilligheid hij wijze van nuttige bezigheid moeten geschieden, tenzij het gemeentebestuur bereid is de volle salariskosten voor zijn rekening te nemen. Wanneer immers een vergoeding voor de arbeid wordt verstrekt, moet hiervoor het normale loon worden uitbetaald, terwijl de werkloosheidsuitkering vervalt. Zolang hiervoor nog geen algemeen geldende regeling is getroffen, waardoor deze moeilijkheden worden voorkomen, zal het verschaffen van arbeid op sociale gronden derhalve met veel omzichtigheid dienen te geschieden om te voorkomen, dat onge motiveerde verwachtingen omtrent loonvergoedingen worden gewekt. 4. Voor een goede sociale verzorging der geëvacueerden is persoonlijk bezoek aan het evacuatie-adres veelal noodzakelijk; somtijds is het echter aan het evacuatie-adres zowel voor de kwartiergever als voor de geëvacueerde zeer moeilijk bepaalde punten met de bezoeker te hespreken. Vandaar dat het aanbeveling verdient, wanneer voor 'beide partijen gelegenheid 'bestaat eventuele moeilijkheden te komen hespreken op een daarvoor geëigende plaats, bijv. bij gelegenheid van de uitbetaling van kwartier- en zakgelden. Hierdoor kunnen onver hoopte spanningen tussen de kwartiergevers en de geëvacueerden in het allereerste stadium onderkend en opgevangen worden. Zo nodig kan dan tijdig voorzien worden in overplaatsing. Overplaatsing van uit de stad naar het platteland kan daarbij mogelijk overwogen worden. Een zodanige overplaatsing naar een andere gemeente behoeft de goedkeuring van de Evacuatie-Commissaris, Korte Voorhout 1, Den Haag, tel. 180050. 5. Gewezen wordt op de wenselijkheid om de beschikking te hebben over „noodverblijven" voor zeer grote gezinnen, waar geen andere oplossing voor gevonden kan worden, en voor gezinnen, die door een of andere oorzaak plotseling „op straat" komen, zonder dat een directe definitieve voorziening mogelijk is. 6. Indien hiervoor ter plaatse geen oplossing gevonden kan worden, kan in dringende gevallen een afzonderlijke voorziening getroffen worden voor ouden van dagen. Zulks kan eveneens geschieden met betrekking tot zwak-sociale en a-sociale gezinnen, zwakzinnigen en imbecillen. Na ontvangst van een desbetreffend verzoek aan onze Stichting zal een rechtstreeks contact tussen de verzoekende instantie en het daarvoor geëigende orgaan van hulpverlening bevorderd worden. 3 10.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 260