O.Jö. 1953 X» XVII.l No. 10702 CIRCULAIRE van de Stichting' voor Maatschappelijk Werk in Zuid- Holland (Laan Copes van Cattenburch 46, 's-Gravenhage) van Februari 1953, aan de Burgemeesters der gemeenten in die provincie. In .aansluiting op de circulaire van de Commissaris der Koningin in deze provincie dd. 12 Februari 1953, A. ,no. 404 (4e afdeling) a), in zake de sociale verzorging der watersnood-slachtoffers, mogen wij voor de navolgende punten Uw aandacht vragen. 1. Alle aanvragen om kleding, dekking en alle andere soortgelijke behoeften moeten worden gericht tot do Stichting voor Maatschap pelijk Werk. Het is voor een vlugge en bevredigende voorziening dringend gewenst alle aandacht te schenken aan een juiste en nauwkeurige omschrijving van het benodigde, het opgeven van de benodigde maten en de juiste aantallen in de verschillende maten. Bij twijfel over de mogelijkheid van voorziening in een zich voor doende behoefte van afwijkende aard, verdient het aanbeveling toch overleg te plegen, zodat dezerzijds onderzocht kan worden of een oplossing van de moeilijkheid gevonden kan worden. Rechtstreeks tot het Rode Kruis gerichte aanvragen worden aldaar niet in behandeling genomen. 2. Bijbels e.d. voor de prot. christelijke evacué's kunnen door middel van een aanvraag-formulier verkregen worden bij het Ned. Bijbel genootschap te Amsterdam. Plaatselijke predikanten kunnen hierbij hun bemiddeling verlenen. Aanvraag-formulieren kunnen ook door de Stichting beschikbaar gesteld worden. 3. Het moet van groot sociaal en moreel belang geacht worden, dat arbeid voor de mannelijke evacué's gevonden wordt. Velen zoeken dit zelf wel, maar ook voor hen kan enige hulp daarbij bevorderlijk zijn en voor de tragen kan een aansporing noodzakelijk zijn. Een moeilijkheid kan wellicht hierin bestaan, dat de geëvacueerde werknemers aan de Werkloosheidswet2) een recht op uitkering ontlenen variërend van 60 tot 80 van hun vroeger grondsalaris. Wanneer de evacuatie-uitkering bestaat uit kwartiergeld en zakgeld, zal deze in de meeste gevallen hoger zijn dan de uitkering krachtens de Werkloosheidswet. Wanneer aan deze werknemers thans van gemeentewege werk wordt aangeboden (bijv. in plantsoenen e.d.) 1) Zie hiervoor. 2) Zie XVH.14.6, nos. 6368, 6650/1949 en XVII.9.5, no. 9162/1951. 2 10.3.1953

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 259